گروه معادن زغال‌سنگ
 
دولت اوباما قوانین حفاظت از محیط زیست را تصویب کرد
گروه معادن >زغال‌سنگ - وزارت امور داخلی آمریکا روز دوشنبه قانون پرتنش حفاظت از آبراه ها و جنگل ها از تاثیرات منفی معادن استخراج زغال سنگ را که یکی از آخرین قوانین عمده زیست محیطی دولت باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور به شمار می رود، نهایی کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، این احتمال وجود دارد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب پس از به قدرت رسیدن در 20 ژانویه (اول بهمن ماه) با این قانون مخالفت کرده و در آن تجدیدنظر کند.

قانون حفاظت از آبراه ها که صنعت زغال سنگ آمریکا به شدت با آن مخالفت می کند، مقررات 33 ساله را با الزامات و تعهدات نیرومندی برای استخراج مسئولانه معدن های زغال سنگ در سطح زمین، به روز رسانی می کند.

وزارت امور داخلی اعلان کرد: این قانون 6 هزار مایل آبراه و نهر و بیش از 21هزار هکتار جنگل را در 20 سال آتی، حفاظت خواهد کرد.

به گفته جوزف پیزارچیک، مدیر بخش احیا و اجرای استخراج معدن های سطح زمین در وزارت امور داخلی که این قانون را تهیه و تدوین کرد، این قانون به روز شده و از نظر علمی جدید، زندگی شمار زیادی از آمریکاییانی را که نزدیک مکان های استخراج زغال سنگ اقامت دارند، بهبود خواهد بخشید.

این قانون شرکت های معدنکاری را ملزم می سازد که از اقداماتی در معدنکاری و استخراج که ممکن است آبراه ها و رودخانه ها و منابع آب آشامیدنی را آلوده سازد و تغییر جریان آبراه ها خودداری کرده و به بازگرداندن وضع مناطق استخراج شده به شکل اصلی و اولیه خود، متعهد شوند.

گروه های مربوط به صنعت زغال سنگ مانند انجمن ملی استخراج معدن ایالات متحده به شدت با این طرح مخالفت کرده و می گویند: این قانون فشار و بار بیش از اندازه ای بر شرکت های معدنکاری تحمیل می کند.

این احتمال وجود دارد که ترامپ که گفته در نخستین روزهای به قدرت رسیدن در کاخ سفید در شماری از قوانین و مقررات مربوط به صنعت زغال سنگ تجدیدنظر خواهد کرد و قول داده است که صنعت زغال سنگ این کشور را احیا کند، در این قانون تجدیدنظر نماید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب: 35440
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا