گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
از سرگیری تفاهم‌نامه با سازمان زمین‌شناسی کشور دانمارک و گرینلند
گروه اكتشاف و زمين شناسي - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور: پیرو تفاهم‌نامه قبلی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با سازمان زمین‌شناسی کشور دانمارک که در سال 2009 به امضای طرفین رسیده بود به‌منظور بازبینی مجدد و به‌روزرسانی مذاکراتی بین نمایندگان دو سازمان صورت گرفت.
 
به گزارش ماین نیوز، در این نشست که با حضور نمایندگان و مدیران دو طرف صورت گرفت در خصوص همکاری در زمینه ژئوفیزیک، اکتشاف و زمین‌شناسی دریایی و توانمندی‌های دو سازمان مباحثی مطرح شد.

اولویت اول سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در پردازش و تفسیر داده‌های ژئوفیزیک با هدف اکتشاف کانسارهای پنهان بود که بنا به مذاکرات صورت گرفته زیر نظر کارگروهی مشترک منطقه‌ای مشخص و لیست اطلاعات موجود در اختیار دانمارک قرار می‌گیرد که بر اساس آن پروپوزال ارائه گردد .

از دیگر مباحث این نشست دو حوزه اکتشاف منابع معدنی، آب و سنجش از دور فرا طیفی(هایپراسپکترال) بود که بر اساس آن ابتدا باید کارشناسان مربوطه از سوی کشور دانمارک معرفی شوند و پس از بررسی توانایی آن افراد تصمیماتی اتخاذ گردد.

زمین‌شناسی دریایی از دیگر مباحث مطرح شده بود که طبق مذاکرات صورت گرفته خواستار ارائه توانمندی‌های کشور دانمارک در این زمینه شدند و اینکه در نشست‌های بعدی مسئول دپارتمان این بخش هم حضور داشته باشند که بتوان به نتایج بهتری دست یافت.

در ادامه همکاری در بخش‌های سن سنجی رادیو متریک به روش زیرکن و آموزش تهیه نقشه‌های سه‌بعدی از دیگر اولویت‌ها اعلام شد.

لازم به ذکر است پس از این نشست بازدیدی از مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در کرج به‌منظور آگاهی از توانمندی‌های این سازمان انجام شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب: 35249