گروه معادن زغال‌سنگ
 
پرداخت یارانه به واحدهای زغالسنگ زرند در حال بررسی است‌
گروه معادن >زغال‌سنگ - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: پرداخت یارانه به واحدهای زغالسنگ به عنوان یه لایحه در برنامه ششم است که اکنون در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی می باشد.
 
‌به گزارش ماین نیوز، مهندس"مهدی حسینی‌نژاد" در جلسه با فعالان حوزه معدن در شهرستان زرند با تشریح ماده‌های قانونی 31 و 35 قانون رفع موانع تولید اظهار کرد: تصویب دو ماده قانونی 31 و 35 قانون رفع موانع تولید ظرفیت بسیار مناسبی برای استان کرمان که 36 درصد وصول حقوق را پرداخت می‌کند و عدد قابل ملاحظه‌ای بوده، فراهم کرده است.

وی ادامه داد: هر واحد صنعتی ‌یا معدنی که در جهت بهره وری یا حفظ محیط زیست و منابع طبیعی فعالیت کند، می‌تواند از 10 درصد معافیت مالیاتی و 10 درصد معافیت پرداخت حقوق دولتی استفاده کند.

حسینی نژاد افزود: در راستای استفاده بهتر واحدهای صنعتی و معدنی از این دو ماده قانونی، قراردادهایی با دانشگاه‌های آزاد، شهید باهنر، تحصیلات تکمیلی، فنی و حرفه‌ای و پارک علم و فناوری منعقد شده است و مطمئنا ارتباط بهتر صنعت، معدن و دانشگاه را در پی دارد.

وی عنوان کرد: حوزه زغالسنگ با مشکلاتی مواجه است و به دلیل عدم ایجاد زنجیره تولید در سنوات گذشته و مشکلات مالی، اکنون معادن با مشکلات فنی هم مواجه شده اند و باید تلاش کنیم با زیرساختی که فراهم شده این مشکلات را به حداقل برسانیم.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: تاکنون با بسیاری از واحدهای صنعتی و معدنی و با حضور نمایندگان دستگاه های مربوط و نمایندگان دانشگاه‌ها جلساتی برگزار شده است تا همه واحدهای صنعتی و معدنی با ابعاد مختلف این دو ماده قانونی و ظرفیتی را که به وجود آورده است، آشنا شوند و نگاه این بوده است که وجود این دو ماده قانونی تشویقی یرای واحدها باشد تا با دانشگاه‌ها ارتباط برقرار کنند و اعتماد ایجاد شود.

وی تاکید کرد: در فاز اول واحدهای معدنی می توانند تا 20 میلیارد تومان در یک سال از 10 درصد معافیت پرداخت حقوق دولتی استفاده نمایند و این کمک بزرگی است.

حسینی نژاد با اشاره به استقبال وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار کرمان از اجرای این طرح یادآور شد: بایستی ارتباط صنعت و معدن و دانشگاه را مستحکم کنیم تا از نتایج آن بهره‌مند شویم و واحدهای صنعتی و معدنی از کارهای پژوهشی که منجر به افزایش بهره وری و یا حفظ محیط زیست و منابع طبیعی استقبال کنند.

وی گفت: بحث زغالسنگ را از سال 93 به طور جدی دنبال کردیم و جلسات استانی و ملی زیادی برگزار شد و خروجی آن جلسات هم مختلف بود که یکی از آنان پرداخت یارانه به واحدهای زغالسنگ به عنوان یه لایحه در برنامه ششم بوده و اکنون در کمیسیون در حال بررسی است.

وی افزود: نگاه ما باید این باشد که بر روی فرآوری زغالسنگ کار کنیم و باید ارزش افزوده آن مورد توجه قرار گیرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب: 35156
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا