گروه معادن زغال‌سنگ
 
فرماندار ویژه طبس :
سند راهبردی زغال سنگ کشور با محوریت طبس تدوین می شود
گروه معادن >زغال‌سنگ - فرماندار ویژه طبس با اشاره به ظرفیت های مختلف طبس به ویژه معادن خواستار توجه ویژه ایمیدرو به پتانسیل های معدنی شهرستان طبس شد و گفت: سند راهبردی زغال سنگ کشور با محوریت طبس تدوین می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سید مهدی طلایی در دیدار با مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در تهران اظهار داشت: طبس باید تبدیل به عسلویه زغالسنگ ایران در مرکز کشور گردد.

فراندار ویژه طبس در این دیدار که با تاکید بر صنایع جوار معدنی به ویژه فرآوری زغال سنگ صورت گرفت با اشاره به ظرفیت های مختلف طبس به ویژه معادن خواستار توجه ویژه ایمیدرو به پتانسیل های معدنی شهرستان طبس شد.

جعفری در این دیدار نیز با اشاره به جلسه امروز در معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تدوین سند زغال کشور و برنامه راهبردی کشور تاکید کرد: با توجه به وجود بزرگترین ذخایر زغال سنگ کشور و حتی خاورمیانه در طبس و عنوان مقام اولی این شهرستان به دلیل ذخیره سه میلیارد تنی این سند با تکیه بر معادن زغال سنگ طبس و با محوریت این شهرستان تدوین می شود.

در این نشست موضوعاتی از قبیل نحوه سرمایه گذاری، فاینانس و حضور بخش خصوصی توانمند، راه اندازی و استخراج پیت های معدنی جدید، صنایع جوار معدنی که از مهم ترین پیامدهای آن افزایش ظرفیت اشتغال است نیز مطرح شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب: 35037