گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
جلیلیان در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
بویمر آلمان به دنبال گرفتن نمایندگی در ایران
از حضور اف ال اسمیت در ایران استقبال می‌کنیم
گروه تجهيزات و ماشين آلات - مدیرعامل شرکت پارس ‌وزین که در زمینه ساخت و تولید سیستم‌های انتقال مواد از جمله کانال‌های الواتور، نوار نقاله، باندهای آمون (انتقال کلینکر) فعالیت دارد، اظهار کرد: محصولات ما قطعات مکانیکی سیستم‌های انتقال مواد را شامل می‌شود. خوشبختانه از سال 75 و با شروع فعالیت در زمینه یادشده تا امروز عملکردی موفق داشته و توانسته‌ایم فناوری‌های واحد خود را افزایش دهیم. هر سال به سیستم‌های بهتری دست یافته و مساحت کارگاه را از دیدگاه ماشین‌آلات و فناوری نوین کرده‌ایم.
سعید جلیلیان در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز در پاسخ به این سوال که در شرایط جدید که مجوزی برای ساخت کارخانه‌های جدید سیمانی صادر نمی‌شود و وضعیتی که این صنعت در آن قرار گرفته، وضعیت بازرگانی و تجارت پارس وزین به چه صورت است؟ گفت: ما در این زمینه بهترین کاری که می‌توانستیم انجام دهیم آن بود که از یک سال و نیم گذشته برای سیستم‌های سیل بندی به ویژه رولیک شیوه جدیدی را ابداع و به ثبت رساندیم. خوشبختانه همکاران ما در هر کارخانه‌ای که محصول موردنظر را مشاهده کردند، استقبال خوبی از آن داشتند، در نتیجه تا به امروز ما در این زمینه فروش خوبی داشته‌ایم و شاید پس از این نیز سیستم یادشده فروش بیشتری داشته‌ باشد.

وی افزود: با این فناوری بطور تقریبی می‌توان گفت، در شرایط ایجاد شده در بازار افت زیادی نداشته‌ایم. شرایط پیش ‌آمده تاثیر چندانی برای ما نداشته است. هرچند ما نیز مانند دیگر واحدها از رکود اقتصادی متضرر شده‌ایم اما خوشبختانه نسبت به چند سال گذشته با فناوری بکار برده افت زیادی نداشته البته امیدوار هستیم تا چند وقت دیگر وضعیت و شرایط بازار بهتر شود.

وی درباره دیگر فعالیت‌های این شرکت اظهار کرد: ما در کنار صنعت سیمان در صنعت فولاد، زغال‌سنگ، سیلیس، سنگ‌آهن و دیگر معادن استخراجی و کارخانه‌های گندله و کنسانتره و فولاد غدیر ایرانیان، فولاد ارفع و نیز در زمینه انتقال مواد فعالیت می‌کنیم.

جلیلیان با اشاره به فعالیت خود در صنعت سیمان تصریح کرد: از 82 کارخانه سیمان ما با 70 کارخانه کار می‌کنیم که در حال حاضر با آنها پروژه در دست اجرا داریم. به عنوان مثال با سیمان شهرکرد، سیمان سارج بوشهر، سیمان ساوه، سیمان تهران، سیمان شمال و ... همکاری داریم. همچنین در زمینه فولاد نیز ما با فولاد میانه به تازگی یک پروژه را به اتمام رسانده‌ایم، پیش از آن نیز با جهان فولاد سیرجان کار می‌کردیم. از سوی دیگر ما همکاری‌هایی با سنگ‌آهن گل‌گهر داشته و مذاکره‌ای نیز در این زمینه انجام داده‌ایم و با سنگ‌آهن گهر روش نیز در سیرجان صحبت و مذاکره داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت پارس‌ وزین در پاسخ به این سوال که آیا نگران ورود شرکت‌‌هایی همچون اف ال اسمیت به ایران هستید یا خیر؟ بیان کرد: خیر، به اعتقاد بنده ورود این شرکت‌ها به ایران اتفاق بسیار خوبی است. ما نگرانی در زمینه از دست دادن بازار‌ها نداریم زیرا زمینه فعالیت شرکتی مانند اف ال اسمیت با زمینه کاری ما متفاوت است. اگر در زمینه انتقال مواد شرکتی باشد، این فعالیت برای شرکت اسکرو یا ار اس تایدا است. البته شرکت‌هایی همچون آموند و بویمر نیز هم شغل با ما هستند اما ما از حضور آنها در ایران خوشحال می‌شویم، بطوریکه شرکت بویمر آلمان سال گذشته پیشنهادی به ما داد تا بتواند منطقه خاورمیانه را از طریق شرکت ما ساپورت کرده و ما نمایندگی آنها را در اختیار بگیریم اما مسئله‌ای که در این میان وجود دارد آن است که منتظر اجرای کامل برجام هستیم تا بتوانیم نقل و انتقال پول را انجام دهیم و در نهایت همکاری نزدیک با آنها داشته باشیم.
جلیلیان همچنین درباره نیروی انسانی مشغول به کار در شرکت پارس وزین تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به 20 نفر در شرکت ما مشغول به کار هستند. البته این تعداد در نقل‌وانتقال شرکت و تغییر مکان کمی کاهش یافته ‌است. محل جدید شرکت در شهرک صنعتی زاگرس است که امیدوار هستیم در محل جدید پرسنل را تا 60 نفر افزایش دهیم.

به گفته وی، شرکت دو یا سه پروژه را در وضعیت مذاکره دارد که متعلق به صنعت فولاد بوده و برای اسکله و انتقال مواد سنگ‌آهن است. البته به دلیل نهایی نشدن موضوع نمی‌توان اطلاعات بیشتری ارائه داد. با انجام این کار بیتردید مجبور به افزایش پرسنل تا 70 الی 80 نفر خواهیم بود.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 34981