گروه معادن فلزات گرانبها
 
سایه «ترامپ» بر بازار زرگران
گروه معادن >فلزات گرانبها - انتخابات آمریکا بازار طلای ایران را هم بی‌بهره نگذاشت و قیمت انواع سکه و طلا صعودی پیش رفته است.
 
به گزارش ماین نیوز، جو حاکم بر بازارهای جهانی به دنبال برگزاری و اعلام نتایج انتخابات آمریکا و پیروزی «ترامپ» موجب تغییر در بازارهای عمده مالی شد به‌طوری که قیمت‌ها و همچنین شاخص‌ها در بازارهای سرمایه، نفت، ارز و طلا با نوسان همراه شده است.

بعد از آنکه طلای جهانی به دنبال اعلام نتایج انتخابات آمریکا حدود پنج درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت در شش هفته گذشته رسید، در بازار ایران نیز آخرین روند تغییرات حاکی از رشد قیمت طلا و همچنین انواع سکه است.

این در حالی است که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی اعم از طرح قدیم و جدید تا ۱۷ هزار تومان، نیم سکه ۸۰۰۰ ، ربع سکه و گرمی هر کدام ۴۰۰۰ تومان گران شده است.

براین اساس قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم حدود یک میلیون و ۱۲۷ هزار تومان، طرح جدید یک میلیون و ۱۳۴ هزار تومان، نیم سکه ۵۷۰ هزار، ربع سکه ۳۰۰ هزار، گرمی ۱۹۰ هزار تومان است.

اما قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۱۹۴۰ تومان افزایش یافته و نزدیک ۱۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار با ۲۵۸۵ تومان افزایش ۱۵۲ هزار و ۶۴۰ تومان قیمت خورده است. هر مثقال طلا نیز با افزایش ۸۴۰۰ تومانی همراه بوده و ۴۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب: 34960