گروه معادن مس
 
انتقاد شدید علیزاده از عملکرد شرکت مس
گروه معادن >مس - عضو کمیسیون صنایع مجلس بابیان اینکه گزارش نهایی تحقیق و تفحص از مس به زودی در صحن علنی قرائت می شود گفت: برخی انحرافات مدیران و مجموعه شرکت ملی مس آذربایجان با قرائت آن روشن می شود و باید برای اصلاح آن اقدام شود.
به گزارش ماین نیوز، رضا علیزاده ظرفیت ها و پتانسیل های صنعت مس استان را یادآور شد و ابراز داشت: رویکرد مدیران مس به آذربایجان مثبت نیست و تمام طرح های توسعه ای را تعطیل کرده اند و با تشکیل شرکت قلابی «مس آذربایجان» افکار عمومی را در این موضوع کاملاً فریب داده اند.

علیزاده با تأکید بر اینکه اگر طرح های توسعه ای و صنایع جانبی مس در آذربایجان فعال شود، با جلوگیری از خام فروشی می تواند ارزش افزوده و اشتغال فراوانی ایجاد کند، ادامه داد: مدیران فعلی مس در تهران حاضرند چندهزار کیلومتر مواد معدنی را برای تبدیل به شمش به چین بفرستند ولی برای توجیه اقتصادی و اشتغال بیشتر حاضر نیستند در 500 متری طرح های توسعه و صنایع تبدیلی را اجرا کنند.

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل مس ایران این حجم از تولید و اشتغال در منطقه را به بن بست کشانده است، خاطرنشان کرد: بارها مدیریت ضعیف مدیرعامل فعلی و سیاسی کاری های وی مورد سؤال نمایندگان بوده که اهمیت راه اندازی این صنایع در استان بر هیچ عقل سلیمی پوشیده نیست.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه باید افکار عمومی بیدار شده و حق خود را مطالبه کنند، ابراز داشت: مدیرعامل در سال 92 با تعطیل کردن صنایع تبدیلی آذربایجان، در کرمان این صنایع تبدیلی را احداث می کند که به آنها اعلام کردم که خواب مدیران برای انتقال مواد خام معدنی و فرآوری در کرمان تعبیر نمی شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس، بابیان اینکه گزارش نهایی تحقیق و تفحص از مس به زودی در صحن علنی قرائت می شود، گفت: برخی انحرافات مدیران و مجموعه شرکت ملی مس با قرائت آن عیان خواهد شد و باید برای اصلاح آن اقدام شود.

علیزاده افزود: وقتی پول و قدرت سیاسی در یک مجموعه با هم پیوند بخورند، فساد آور است و باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۸
کد مطلب: 34908
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم