گروه معادن
 
ماین نیوز گزارش می‌دهد:
هشدار درباره یک کنفرانس معدنی مجهول‌الهویه!
گروه معادن - اخیرا یک سایت مجهول الهویه که ظاهرا منتسب به یک فرد یا یک شرکت چینی است با ارسال ایمیلی به افراد مختلف مدعی برگزاری یک کنفرانس معدنی در ایران شده است. با این وجود پیگیری‌های ماین نیوز خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، با توجه به اینکه در بروشورهای این به اصطلاح کنفرانس معدنی بدون کسب اجازه از لوگوی "ماین نیوز" استفاده شده است، در همین راستا خبرنگار ماین نیوز صحت برگزاری چنین کنفرانسی را از تعدادی از اشخاصی که این کنفرانس مدعی سخنرانی آنها شده، جویا شد که در نهایت مشخص شد هیچ‌کدام از این اشخاص اطلاعی از برگزاری چنین رویدادی ندارند!

همچنین تعدادی از فعالان معدنی و صنایع معدنی در تماس با ماین نیوز خواستار شفاف سازی درخصوص این کنفرانس مجهول الهویه شدند که براساس پیگیری‌های انجام شده ماین نیوز به هیچ‌وجه نمی‌تواند صحت این به اصطلاح رویداد را تائید کند.

از سوی دیگر طراحی ناشیانه سایت مربوط به این کنفرانس و نامشخص بودن برگزارکننده آن و درج صرفا یک آدرس آن هم در چین! بر ابهامات موجود درخصوص این کنفرانس افزوده است. بماند که نام مخفف این کنفرانس نیز شباهت زیادی با یکی از کنفرانس‌های معتبر معدنی داخلی دارد.

در همین راستا ماین نیوز ضمن اعلام حمایت از همایش‌ها و کنفرانس‌های معتبر معدنی داخلی مانند IMIS 2016 و ... برائت خود را از کنفرانس یادشده اعلام کرده و تاکید دارد که استفاده از لوگوی ماین نیوز در بخش شرکای رسانه‌ای بروشور این کنفرانس مجهول الهویه، بدون اطلاع و هماهنگی و کسب اجازه از ماین نیوز صورت گرفته است.

انتظار می‌رود ایمیدرو به عنوان یک نهاد بالادستی در حوزه معدن و صنایع معدنی و حامی رویدادهای معدنی داخلی، ضمن بررسی این موضوع، شفاف سازی لازم را درباره آن انجام داده تا از وارد شدن هرگونه خسارت احتمالی به فعالان معدنی و صنایع معدنی کشور جلوگیری شود.

از مخاطبان احتمالی این کنفرانس نیز تقاضا می‌شود نهایت دقت را در برابر برگزارکننده مجهول الهویه این کنفرانس داشته باشند تا مانع رخ دادن حوادث ناگوار احتمالی مانند کلاهبرداری شوند.

ماین نیوز با هدف تبلیغ نشدن این کنفرانس از آوردن عنوان کنفرانس یادشده و سایت مربوط به آن در این گزارش خودداری کرده اما فعالان معدنی و صنایع معدنی در صورت تمایل می‌توانند اطلاعات دقیق‌تر را در این زمینه از ماین نیوز جویا شوند.

گزارش از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۰
کد مطلب: 34819