گروه معادن سرب و روی
 
مدیر عامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران خبر داد
افزایش قریب‌الوقوع نرخ زغال سنگ
گروه معادن >سرب و روی - مدیر عامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران گفت: در حال حاضر 200 میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در 10 طرح جدید این هلدینگ اختصاص یافته است.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران، اردشیر سعد محمدی اظهار کرد: با توجه به گزارش 6 ماهه، میزان تولید کروی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 13 درصدی داشته و با توجه به این شرایط امیدواریم روند افزایش تولید را در نیمه دوم سال هم شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: گزارش منتشر شده گویای این امر است که شرکت از لحاظ اقتصادی روند بسیار خوبی را طی کرده است.

مدیر عامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران اضافه کرد: خوشبختانه روند سود دهی مطلوب در همه شرکت‌های زیر مجموعه در گزارش‌های 6 ماه نخست سال جاری موجود است.

وی با بیان اینکه در این راستا برای مثال، صنعت زغال سنگ رشد خوبی را به ثبت رسانده و با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته روند تولید این مجموعه هر ماه افزایشی بوده است، تصریح کرد: این امر سبب می‌شود تا قیمت تمام شده کاهش داشته باشد.

سعد محمدی یادآور شد: در حال حاضر صنعت زغال سنگ در انتظار افزایش نرخ است که این موضوع در آینده نزدیک رخ داده و در صورت اجرایی شدن بر اساس مذاکرات صورت گرفته، قیمت جدید شامل همه سال شده و این امر تاثیر مثبتی در شرایط اقتصادی شرکت خواهد داشت.

وی در زمینه افتتاح پروژ‌ه‌های جدید اذعان کرد: شرکت توسعه معادن روی ایران دو طرح در دست افتتاح دارد که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

مدیر عامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران پروژه تولید کنسانتره روی از کیک‌های موجود در کالسیمین را یکی از پروژه‌های مهم عنوان کرد و افزود: روند پیشرفت این طرح به خوبی در حال اجرا است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.

وی در زمینه طرح‌های آینده هم یادآور شد: در حال حاضر 200 میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در 10 طرح جدید اختصاص داده شده و عمده سرمایه‌گذاری‌ها در طرح‌های جدید نیز تایید شده‌اند.

سعد محمدی از سرمایه‌گذاری‌های خارجی خبر داد و گفت: به منظور توسعه مجموعه و تامین خوراک مورد نیاز برای تولید در خارج از کشور سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب: 34769
 
مرجع : خبرگزاری فارس