گروه معادن
 
انتقاد کرباسیان از کم‌توجهی به بهره‌برداری از ذخایر کم عیار معدنی
گروه معادن - ‎رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: امیدوارم این سمپوزیم فرصت مناسبی باشد تا کارشناسان و شرکت های بین المللی با قابلیت های مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی آشنا و این قابلیت ها را در پروژه های جدید در کشورهای منطقه و آسیای میانه و شمال آفریقا اعمال کنند.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، ‎مهدی کرباسیان در ‎اولین سمپوزیم بین‌المللی فعالان فراوری مواد معدنی و سومین کارگاه آموزشی سنگ آهن و فلزات پایه گفت: رشد قابل توجه در کشورهای در حال توسعه همچون چین و هند منجر به افزایش چشمگیر تقاضا برای مواد معدنی به ویژه فلزات شد.

‎به گفته کرباسیان بهره برداری از ذخایر معدنی در ایران به اقتصاد کشور و توسعه کمک می کند.

‎رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: مرکز تحقیقات نقش مهمی را در شرکت های معدنی ایفا می کند.

‎معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بیشتر معادن پربازده در کشور مورد بهره برداری قرار گرفته اما لازم است موادی با بازده کمتر و عیار پایین نیز مورد بهره برداری قرار گیرد، در نتیجه نیاز صنایع معدنی به انرژی افزایش یافته و باطله بیشتری تولید. می شود.

‎وی گفت: با این شرایط باید فراوری مواد به گونه باشد تا انرژی و مصرف آب کاهش و هزینه کمتری صرف سرمایه گذاری شود.

کرباسیان ادامه داد: ایمیدرو آمادگی خود برای توسعه فراوری مواد معدنی کشورهای عضو اکو را اعلام می کند. ما از شرکت های صنایع معدنی داخلی و خارجی دعوت می کنیم تا در اجرای پروژه های مرتبط با ما همکاری داشته باشند.

‎کرباسیان تاکید کرد: 25 درصد از سود خالص ایمیدرو به تحقیق و آموزش اختصاص دارد در نتیجه بودجه کافی برای کارهای تحقیقاتی در اختیار است.

‎در پایان این مراسم ایمیدرو و سازمان زمین شناسی فنلاند تفاهم نامه همکاری با یکدیگر امضا کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۴
کد مطلب: 34746