گروه معادن زغال‌سنگ
 
بیرجند؛
رکورد زنی نیروهای معدن پروده طبس
گروه معادن >زغال‌سنگ - نیروهای معدن زغال سنگ پروده طبس، با نصب 17 پایه 14 تنی در یک روز کاری خود رکورد شکستند.
 
به گزارش ماین نیوز، معدن زغال سنگ پروده طبس اولین و بزرگترین معدن تمام مکانیزه کشور است که حدود 9 سال سابقه فعالیت دارد.

این معدن برای استخراج زغال سنگ از روش long wall یا دیواره طولانی استفاده می کند.در این روش تجهیزاتی از قبیل دستگاه شیرر، دستگاه برش زغال و شیلد ها مورد استفاده است.

شیلد ها پایه هایی هستند که برای نگهداری جبهه کار یا همان دیواره ها و سقف معادن استفاده می شوند تا در داخل معدن فضایی ایمن برای رفت و آمد و کار افراد و دستگاه شیرر ایجاد شود.

این نگهدارنده ها بسیار سنگین بوده و هریک 14 تن وزن دارند که نصب و راه اندازی آنها کاری بسیار تخصصی، دقیق و حساس است.

با توجه به حساسیت کار در این روش، تجهیزات داخل کارگاه ها در فواصل زمانی معین معمولا پس از دو یا سه بار استخراج، باید از زیر زمین به سطح زمین منتقل شده، تعمیر، پاک سازی و نوسازی شوند تا برای کار مجدد، در کارگاه های long wall جدید نصب شوند.این عملیات مشهور به عملیات اور هال است.

نصب شیلد که فعالیتی کاملا تخصصی است در ابتدا با کمک مستقیم نیروهای خارجی انجام میشده اما اکنون برای اولین بار در کمتر از یک دهه فعالیت شرکت، نیروهای پرتلاش معدن پروده طبس، توانسته اند باهمت و همدلی این کار را به بهترین شکل به انجام برسانند.

از ابتدای فعالیت معدن تا کنون 3 بار،هر بار پس از دو سال فعالیت این عملیات انجام گرفته و در این سه بار بیشترین تعداد نصب شیلد در روز بین 10 تا 12 عدد بوده است که این بار نیروهای توانمند طبسی توانستند با همت و همدلی 17شیلد 14 تنی را در یک روز کاری (سه شیفت) نصب کنند.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 34730