گروه معادن ساير حوزه ها
 
تاکید نماینده شیرازبرنقش منطقه ویژه اقتصادی لامرد در صنعتی شدن استان فارس
گروه معادن >ساير حوزه ها - نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:اهمیت منطقه ویژه اقتصادی لامرد به گونه ای است که با استقرار صنایع در این منطقه پازل صنعتی شدن استان فارس تکمیل می شود.
 
به گزارش ماین نیوز،  "فرج اله رجبی" ضمن حضور در غرفه این منطقه در نمایشگاه تخصصی تجهیزات و فراورده های پالایشگاهی(نفت، گاز،پالایش و پتروشیمی) افزود:به دلیل همین اهمیت نمایندگان استان فارس و مدیریت ارشد استان به منظور تسریع در عملیاتی شدن پروژه های پیش بینی شده در این منطقه از هیچ تلاشی دریغ ندارند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی لامرد اظهار امیدواری کرد روند فعالیت ها در این منطقه از شتاب بیشتری برخوردار شود تا قابلیت و ظرفیت های موجود به صورت بهینه مورد استفاده قرار گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدارش با دکتر کرباسیان در این خصوص گفت: خوشبختانه رویکرد رییس هیات عامل ایمیدرو و احاطه وی بر حوزه های مختلف اقتصادی و صنعتی مایه امیدواری است و انتظار داریم در راستای تحقق اهداف مترتب بر منطقه ویژه اقتصادی لامرد عنایت بیشتری شود تا استان فارس در شان نام و آوازه اش در عرصه صنعتی نیز بدرخشد.

رجبی با اشاره به اسناد بالادستی تصریح کرد:دوره استفاده از درآمد نفت و گاز برای مصارف عمومی در بودجه سپری شده است و بر اساس الزامات قانونی بایستی درآمدهای حاصله در مسیر ایجاد زیر ساخت ها و انتقال فناوری های نوین با هدف تثبیت و تحکیم اقتصاد ملی صرف شود که منطقه ویژه اقتصادی لامرد واجد این ویژگی ها و شایسته توجه بیشتر در خصوص سرمایه گذاری اعم از دولتی و تسهیل شرایط حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضمن ارایه گزارشی از اجرای عملیات احداث زیر ساخت ها بر اساس برنامه زمان بندی شده و فراهم بودن بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران خبر داد.

سید ابوالحسن حقایقی گفت:برخی از صنایع در منطقه مستقر شده و در حال انجام فعالیت می باشند و با شماری از متقاضیان برای سرمایه گذاری در حال رایزنی هستیم که با توجه به همگرایی و هماهنگی مطلوب بین بخشی اطمینان داریم برآیند این تعاملات منجر به پویایی این منطقه خواهدشد.

همچنین شماری از مدیران استان فارس ضمن حضور در غرفه منطقه یاد شده با ابراز خرسندی از تلاش های انجام گرفته شده برای ایجاد زیر ساخت ها و رفع موانع و تنگناها ، مراتب آمادگی مجموعه های متبوعشان را برای تعامل با مدیریت منطقه ویژه اقتصادی لامرد و سرمایه گذاران و صنایع فعال در منطقه اعلام نمودند.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات و فراورده های پالایشگاهی از 24 تا 27 مهرماه در محل نمایشگاه های بین المللی شیراز برگزارشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: 34621