گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
ایرالکو از سرمایه‌گذاران ترکیه دعوت به همکاری کرد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - عضو هیات مدیره کارخانه ایرالکو قدیمی‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم ایران از سرمایه گذاران ترکیه‌ای دعوت به همکاری کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، داوود باقری در نخستین نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم اراک در استان مرکزی درباره ارتباط این کارخانه با تجار ترکیه به خبرنگار آناتولی گفت: ایرالکو قدیمی ترین کارخانه تولید آلومینیوم در ایران است که به آسیای مرکزی و اروپا صادرات دارد و صادرات محصولات آن به اروپا از طریق تجار ترکیه صورت می گیرد.

باقری با اشاره به اینکه بخشی از محصولات کارخانه به صورت مواد خام به ترکیه صادر و تبدیل به تولیدات مختلف شده و سپس از آنجا به ایران صادر می شود، ادامه داد: ''در صددیم فاز دوم کارخانه ایرالکو را در شهرک صنعتی خیرآباد اراک توسعه دهیم. این فرصت مناسبی است تا سرمایه گذاران ترکیه ای به ایران بیایند تا در این حوزه سرمایه گذاری کنند و ما از حضور آنها استقبال می کنیم''.

تکنولوژی صنعت آلومینیوم ترکیه در ایران

مجید تقی لو؛ مدیر یکی از کارخانه های تولید آلومینیوم در اراک که طی قراردادی 5 ساله با یک شرکت ترکیه ای در پی ارتقا تکنولوژی تولید آلومینیوم است به خبرنگار آناتولی گفت: ''در سال های اخیر صنعت آلومینیوم ایران عقب مانده و باید گفت ترکیه در این حوزه پیشرفت چشمگیری داشته است. ما برای اینکه تولید خود را ارتقا دهیم باید بتوانیم از تکنولوژی ترکیه استفاده کنیم به همین دلیل با یک شرکت ترکیه ای قرارداد 5 ساله بستیم تا از این طریق بتوانیم تکنولوژی روز دنیا در این صنعت را وارد کشور کنیم''.

به گفته تقی لو، مهندسان این کارخانه به ترکیه اعزام می شوند تا تحت آموزش قرار گیرند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب: 34460