گروه معادن سرب و روی
 
از امروز با سررسید یکساله؛
سهام شرکت توسعه معادن روی بازار گردانی می شود
گروه معادن >سرب و روی - سهام شرکت توسعه معادن روی ایران که با برخورداری از بیش از 127 هزار سهامدار، سومین شرکت پرجمعیت بورسی بشمار می رود از امروز بازار گردانی می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سهام شرکت توسعه معادن روی ایران که با برخورداری از بیش از 127 هزار سهامدار، سومین شرکت پرجمعیت بورسی بشمار می رود از امروز بازار گردانی می شود. به این ترتیب قرارداد آتی سهام این شرکت با نماد"جکروی02" و با سررسید 30 اردیبهشت 96 از امروز عملیاتی می شود.

براساس این گزارش، بازارگردانی سهام شرکت های بورسی از 16 مرداد 89 با شرکت هایی چون البرز دارو ، کابل های شهید قندی ، سرمایه گذاری پردیس ، آرتاویل تایر و تجارت الکترونیک پارسیان انجام شده فعالیت‌های بازارگردانی طبق دستورالعمل مربوط با هدف تنظیم عرضه و تقاضا، تحدید دامنه نوسان قیمت و افزایش نقدشوندگی ورقه بهادار انجام می‌شود و بازارگردان نیز شخص موضوع بند 15 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار بوده که با مجوز سازمان بورس، اوراق بهادار معینی را بازارگردانی می‌کند.

در این میان دامنه مظنه نیز دارای اهمیت بوده که به معنای حداکثر اختلاف بین قیمت سفارش خرید و سفارش فروش هر ورق بهادار به درصد است. بازارگردان آن ورقه بهادار را در سامانه معاملات بورس وارد می‌کند. این درصد نسبت به قیمت سفارش خرید محاسبه می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب: 34248