گروه معادن سرب و روی
 
بنان خبر داد:
دو برابر شدن تولید روی ایران طی چند سال آینده
صنعت روی ایران با کمبود مواد اولیه روبروست
گروه معادن >سرب و روی - مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی صنایع روی گفت: تولید فعلی روی ایران هم‌اکنون حدود 150 هزار تن است که باید طی چند سال آینده به 300 هزار تن برسد.
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، ابوالفضل بنان در کنفرانس فلزات پایه ایران که توسط متال بولتن برگزار می‌شود اظهاراتی را مطرح کرد که اهم آنها به شرح زیرند:

- تولید فعلی روی ایران هم‌اکنون حدود 150 هزار تن است که باید طی چند سال آینده به 300 هزار تن برسد.

- ذخایر روی ایران عمدتا در دو استان زنجان و یزد واقع شده اند. ایران هم‌اکنون 5 معدن بزرگ روی دارد.

- معدن انگوران از 45 سال پیش تاکنون فعال بوده و حدود 9 میلیون تن ذخایر زیرزمینی و مابقی سطحی دارد.

- معدن مهدی آباد 400 میلیون تن ذخیره دارد که 70 درصد آن روی بوده و مابقی نقره و مس است. مهدی آباد بزرگترین معدن توسعه نیافته روی جهان است.

- معدن امارت معدن بزرگ دیگری بوده که زیرزمینی است و حدود 10 میلیون تن ذخیره دارد.

- بیش از 80 تولیدکننده بزرگ و کوچک تولید روی در کشور وجود دارد.

- صنعت روی ایران با مشکل کمبود مواد اولیه مواجه است و ادامه این وضعیت می‌تواند به کاهش 40 تا 50 درصدی تولید واحدهای تولید روی در ایران منجر شود.

- بعد از برجام شرایط برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران به ویژه سرمایه‌گذاران غیرآمریکایی بهبود یافته است.

- برنامه این است تولید روی ایران تا 2020 دو برابر شود.

- گروه توسعه معادن روی ایران 19 شرکت زیرمجموعه دارد و حدود 160 هزار تن روی در سال تولید دارد و بزرگترین تولیدکننده روی در ایران است.

- هم‌اکنون 80 درصد تولید روی ایران معادل 125 هزار تن صادر می‌شود.

- ترکیه یکی از بهترین و بزرگترین بازارهای صادراتی صنعت روی ایران است. به دنبال سرمایه‌گذاری مشترک ایران و ترکیه در صنعت روی هستیم.

- کسری روی در بازار جهانی در ماه جولای امسال 140 هزار تن بوده است. قیمت روی در سال 2016 شدیدا صعودی بوده است و اخبار بهتری هم در راه است.

- از کسانی که در دوران تحریم به ما کمک کردند تشکر کرده و به حمایت خود از آنها در بازار ادامه می‌دهیم. البته به دنبال مشتریان جدید هم هستیم و حاضر به عقد قراردادهای بلندمدت با آنها هستیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 34085