گروه معادن زغال‌سنگ
 
راه‌اندازی مجموعه معادن آموزشی در دانشگاه صنعتی شاهرود
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به راه اندازی مجموعه معادن آموزشی در این دانشگاه، گفت: سرمایه گذاری بزرگی در فضای علمی ویژه معدن در این مرکز آموزش عالی صورت گرفته است.
به گزارش ماین نیوز، مهدی فاتح ضمن اشاره به برگزاری سومین کنگره ملی زغال سنگ با میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود، افزود: این کنگره میزبان هفت اندیشمند و کارشناس از سراسر دنیا است که با ارائه مقاله و گزارش آخرین دستاوردها و تجارب خود در حوزه کار در معادن، مباحث ایمنی کارگران و بهره وری از ذغال سنگ را مورد بررسی قرار دهند و این دستاوردها را در مناطق دارای این ذخائر ارزشمند به کار ببرند.

وی با بیان اینکه این کنگره گلی است از گلستان دستاوردهای دانشگاه صنعتی شاهرود، اظهار داشت: برگزاری نشست های علمی و به رخ کشیدن چالش های فنی در زمینه ارتقا دانش و علوم روز دنیا می تواند ما را در رفع معظلات کشور یاری کند.

رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در ادامه تصریح کرد: بحران اقتصادی سالهاست معادن را تحت تاثیر خود قرار داده است و راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تکیه بر ذخائر نفت و گاز و بهره برداری از منابع زیر زمینی نیست بلکه اگر خواهان پیشرفت در کشور هستیم باید تمام تمرکز خود را توجه بر منابع انسانی قرار دهیم.

فاتح افزود: امروز نقش و عملکرد دانشگاه در افزایش توان اقتصادی بسیار حائز اهمیت است چرا که با بهره گیری از دانش روز دنیا و همگام با تکنولوژی می توان چرخ های خفته صنعت را بیدار و در اقتصاد پویا تر وارد عمل شد.

وی با بیان توان علمی دانشگاه در زمینه رشته معدن، ابراز داشت: دانشکده معدن این دانشگاه با ۲۶ هئیت علمی، ۱۱۱ گرایش کارشناسی ارشد معدن، چهار گرایش دکترا امروز در سطح کشور از نظر توان علمی پیشتاز است و همچنین این دانشگاه با دو مجله علمی پژوهشی، ۱۴۸رشته در حوزه های فنی مهندسی و ۴۰رشته دکترا نقش مهمی در ارتقا دانش ایفا می کند.

رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود همچنین با بیان اینکه بهره برداری و افتتاح معدن آموزشی پردیس گام ارزشمندی بود که در سال جاری انجام شد، افزود: این مجموعه دارای پنج هکتار محوطه سازی و چهار هکتار فضای آموزشی جز دانشگاه های باسابقه در زمینه علوم معدن به شمار می رود.

فاتح افزود: با اهمیت دادن به مهارت آموزی و آموزش علمی و تحقیقاتی و بررسی توانمندی ها و امکانات می توانیم با برگزاری این کنگره های ملی تجارب و دانش و فن آموزی خود را به ورطه ظهور گذاشته و با هم افزایی و همفکری یک پدیده زیبا در زمینه دستاوردهای علمی به یادگار بگذاریم.

سومین کنگره زغال سنگ ایران طی دو روز تا دهم شهریور ماه جاری با برگزاری کارگاه های آموزشی به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود ادامه دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۲
کد مطلب: 33973
 
مرجع : خبرگزاری مهر