گروه معادن سرب و روی
 
پناهی:
کنسرسیوم مبین ارتباطی با سپاه ندارد
گروه معادن >سرب و روی - معاون توسعه شرکت راه سازی و توسعه مبین گفت: برنده نهایی مناقصه معدن مهدی آباد کنسرسیومی به رهبری شرکت راه سازی و توسعه مبین است.
به گزارش ماین نیوز، محمد پناهی گفت: مناقصه معدن سرب ‌و روی مهدی‌آباد با حضور 8 کنسرسیوم در تیرماه برگزار و در نهایت با انتخاب کنسرسیومی به رهبری شرکت راهسازی و معدنی مبین پایان یافت.

پناهی با بیان اینکه کنسرسیوم معدنی مبین بطور کامل متعلق به بخش خصوصی است، عنوان کرد: شایعه سازی ها مبنی بر حضور سپاه در این مناقصه درست نیست، چرا که هلدینگ آن مجموعه با نام مبینا شناخته می شود.

وی میزان سرمایه‌گذاری موردنیاز برای توسعه معدن و کارخانه سرب و روی مهدی آباد را بالغ بر 1.5 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: با توجه به ذخایر معدن سرب و روی مهدی آباد حداقل 4 سال زمان برای انجام عملیات پیش باطله‌برداری آن به میزان 185 میلیون تن نیاز است.

معاون توسعه شرکت راهسازی و معدنی مبین عنوان کرد: در این کارخانه برنامه‌ریزی شده 800 هزار تن کنسانتره روی با حداقل عیار 35 درصد و 80 هزار تن کنسانتره سرب با حداقل عیار 60 درصد تولید شود. همچنین از سال پنجم به بعد نیز عملیات باطله‌برداری و استخراج محصول از معدن آغاز خواهد شد که به مدت 20 سال ادامه خواهد داشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: 33711
 
مرجع : خبرگزاری فارس