گروه معادن
 
فرماندار ماهنشان:
گزارشی از خطرات زیست محیطی معدن انگوران ماهنشان نداشته ایم
گروه معادن - فرماندار ماهنشان گفت: تاکنون گزارشی از خطرات زیست محیطی معدن انگوران ماهنشان دریافت نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید صفری با بیان اینکه فرمانداران به عنوان رئیس شورای تامین و رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان محل خدمت خود انجام وظیفه می کنند اظهار داشت: خوشبختانه تا این مدت که مسئولیت فرمانداری شهرستان ماهنشان را بر عهده داشته ام کوچک ترین مشکلی از نظر مسائل مربوط به بهداشت و درمان گزارش نشده است.

وی با اشاره به پایش های مکرر از فعالیت معادن و واحدهای تولیدی شهرستان ماهنشان تصریح کرد: دستگاه های متولی نظیر اداره حفاظت محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان به منظور رعایت سلامتی مردم ماهنشان و حفظ محیط زیست این شهرستان بازرسی های لازم و مطالعات مستمر و دقیق را انجام می دهند.

فرماندار ماهنشان با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر خطر آلودگی زیست محیطی و بیماری در این شهرستان از سوی دانشگاه علوم پزشکی و حفاظت محیط زیست وصول نشده است، ابراز کرد: فرمانداری ماهنشان در صورت بروز هر گونه مشکلی در این زمینه در سریعترین زمان ممکن با متخلفان برخورد می کند.

وی رضایت مردمی از عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان ماهنشان را از اهداف اصلی فرمانداری دانست و توجه به حقوق و سلامتی شهروندان ماهنشانی در اجرای پروژه ها و انجام فعالیت های تولیدی و صنعتی و معدنی تاکید کرد.

صفری در واکنش به تنظیم نامه ای از سوی شهرداری ماهنشان به مقام معظم رهبری در زمینه تاثر سو فعالیتهای معدن انگوران و شرکت کالسیمین در بروز مشکلات زیست محیطی و به تبع آن مسائل مربوط به سلامتی مردم افزود: بنده این صحبت ها را قبول ندارم چرا که معتقدم شهرداری ماهنشان صلاحیت اظهار نظر در این زمینه را ندارد.

شهردار ماهنشان در خردادماه امسال در تنظیم نامه ای به مقام معظم رهبری اعلام کرد: شهرستان ماهنشان با 23 معدن فعال رتبه نخست معدنی در استان زنجان را دارد و حتی بزرگ ترین معدن آن مربوط به سرب و روی انگوران و شرکت کالسیمین است و با وجود اینکه با تولید سالانه 250 هزار تن در سال از نظر اهمیت و ذخیره، نخستین معدن خاورمیانه و نیز رتبه هفتم جهان را دارد ولی حیف که از این ثروت خدادادی به جز مشکلات زیست محیطی و بیماری های خطرناک چیزی عاید شهروندان این شهرستان نمی شود .
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 33539
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم