گروه معادن فلزات گرانبها
 
طلای موته، مجوز اکتشاف دو ناحیه امیدبخش را دریافت می کند
گروه معادن >فلزات گرانبها - مجتمع طلای موته، مجوز عملیات اکتشافی دو ناحیه امیدبخش را در استان اصفهان دریافت می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، در جلسه مشترک مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، استانداری اصفهان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و ادارات مربوطه، مقرر شد مجوز عملیات اکتشافی برای دو ناحیه امیدبخش طلای «قروم قروم» و «دره اشکی» برای مجتمع طلای موته صادر شود تا ابتدا ذخیره و عیار معادن ارزیابی و سپس نسبت به طراحی، تجهیز، بهره برداری و استخراج آنها به صورت روباز یا زیرزمینی اقدام شود. در این جلسه، پس از بازدید از مجتمع پتاس خور و بیابانک، مسائل پیش روی این مجتمع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد برای فعال شدن طرح های توسعه ای این مجتمع، مجوز های لازم از بانک مرکزی دریافت و ایمیدرو موضوع دریافت وام مورد نیاز این طرح ها را بررسی کند.

افزون بر این، در جلسه مذکور مقرر شد با توجه به پروژه اکوسیستم محیط و شناسایی گونه های گیاهی، اقدام لازم برای تمدید پروانه بهره برداری معدن «سنجده» انجام شود و با توجه به مصوبه شورای عالی معادن و توافق نامه با سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به صدور پروانه بهره برداری معدن «دره اشکی»، اقدام لازم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان صورت پذیرد.

اکتشاف در شورابه ها
در جریان این بازدید، علی علوی نایینی، مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت و اقدامات مجتمع، ابراز امیدواری کرد با مساعدت مدیریت عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، روند اکتشاف شورابه در بخش های میانی با شتاب بیشتری انجام شود.

وی با تشریح روند برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار کارخانه جدید (استحصال کلرید کلسیم و هیدروکسید منیزیم) و ابراز تشکر از حمایت های شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، خواستار همکاری ادارات و نهادهای ذیربط برای تامین تسهیلات احداث این کارخانه شد تا در آینده نزدیک، زنجیره استحصال املاح معدنی شورابه ها تکمیل شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب: 33514