گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
شاه محمدلو در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح کرد:
ارائه قطعات تقلبی در حوزه لیفتینگ
این قطعات از نظر مالی و جانی خطرناک هستند
گروه تجهيزات و ماشين آلات - مدیرعامل شرکت میلاد فراصوت درباره حضور محصولات چینی در بازار گفت: نمی‌توان تمام محصولات چینی را زیر سوال برد زیرا چین محصول درجه یک تولید کرده و وارد بازارهای آمریکا و اروپا استفاده می‌شود اما متاسفانه محصولی که ما در فعالیت صنف خودمان می‌بینیم، محصولات نامرغوب و درجه 4 و 5 چینی است.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، مهدی شاه محمدلو افزود: در زمینه لیفتینگ نیز محصولات دست دوم توسط بعضی افراد سودجو تعمیر و رنگ شده و به عنوان قطعه نو در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. چه بسا این موضوع موجب صدمات جانی و مالی فراوانی خواهد شد.

خبرنگار ماین نیوز با مهدی شاه محمدلو، مدیر شرکت میلاد فراصوت گفت‌وگویی انجام داده که متن آن به شرح زیر است:

لطفا کمی درباره شرکت توضیح دهید و بفرمایید؟

شرکت در حوزه جوش‌های پلاستیک فعالیت می‌کند که بیشتر در قطعات خودرو از جمله داشبورد، سپر و ... کاربرد دارد. البته به تدریج فعالیت‌های شرکت گسترش یافت و با هود آلمان یا راد آلمان آشنا شدیم که در زمینه لیفتینگ و لستینگ که انواع زنجیرهایی در گیت‌های 80 ،100 و 120 انواع لیفتینگ پونیس در مدل‌های متنوع (سویی لیونینگ) یعنی هرزگرد یا مفصلی برای سهولت و ایمنی در حمل بار و لشینگ برای مهار بارهای حساس و سنگین بکار می‌رود.

فعالیت شما مربوط به کدام صنایع است؟

فعالیت ما کلیه صنایع سنگین و حمل بارها و همچنین جابجایی و مهار بارهای سبک و حساس تا بارها در حد 200 یا 300 تن را شامل می‌شود. همچنین نماینده شرکت فیان ایتالیا در زمینه ابزارهای بادی، شرکت مکاسونیک فرانسه و کهلن آلمان در زمینه جوش‌های پلاستیک بیشتر از نوع سخت، شرکت ب آ ک سویس در زمینه انواع هیزها و دمنده‌ها و جوش‌های پلاستیک نرم نیز جزو فعالیت‌های ما محسوب می‌شود. در واقع موارد یادشده خلاصه‌ای از فعالیت شرکت ما است اما در رابطه با همکاری میلاد فراصوت با هود آلمان، این شرکت با سابقه 145 ساله جزو شرکت‌های درجه یک است. در نتیجه خیال ما از بابت محصولاتی همچون قلاب و زنجیر که مورد استفاده در جابجایی کالا قرار می‌گیرد، راحت است. مهمترین مشتریان ما در زمینه‌های تولید توربین، ژنراتور، قالب‌های سنگین و گران است که این موارد بدون شک ایمنی و کیفیت هرچه بیشتر را می‌طلبد.

در زمان تحریم‌ها شرکت شما با چه مشکلاتی مواجه بود؟ آیا در این مدت خدمات شما به مشتریان ارائه می‌شد؟

بله خوشبختانه خدمات ما به مشتریان ارائه می‌شد و ما با شرکت آلمانی همکاری داشتیم اما در زمینه جابجایی پول با مشکل مواجه بودیم. البته پس از توافق نیز همچنان این مشکلات وجود دارد. متاسفانه در حال حاضر وضعیت بانک‌های اروپایی بدتر و حساستر شده است اما خوشبختانه از نظر تامین کالا شرکت ما تحریم نبود و توانستیم کالای مشتری را تامین کنیم.

محصول تولیدی شما با محصول چینی چه تفاوتی دارد؟

نمی‌توان تمام محصولات چینی را زیر سوال برد زیرا چین محصول درجه یک تولید کرده که وارد بازارهای آمریکا و اروپا استفاده میشود اما متاسفانه محصولی که ما در فعالیت صنف خودمان می‌بینیم محصولات نامرغوب و درجه 4 و 5 چینی است. ما محصول را با شناسنامه حمل می‌کنیم و تحویل مشتری می‌دهیم، در مقابل محصول چینی به صورت فله‌ای وارد می‌شود. حال در زمینه لیفتینگ نیز محصولات دست دوم توسط بعضی افراد سودجو تعمیر و رنگ شده و به عنوان قطعه نو در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. چه بسا این موضوع موجب صدمات جانی و مالی فراوانی خواهد شد.

گاه برخی محصولات با نام برندهای اروپایی وارد بازار می‌شود، آیا چنین شیطنت‌هایی در بازار شما هم دیده می‌شود؟

بله دقیقا، این معضلی است که ما داریم. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم این شرکت آلمانی که با آن همکاری داریم، امکاناتی را ایجاد کرده و چیپ‌های الکترونیکی را داخل قطعات قرار داده است که توسط چیپلیدرها خوانده می‌شود. در اصل شناسنامه برای محصول خود ایجاد کرده است. در نتیجه اگر در آینده در سیستم‌های کامپیوتری و دیتابیس اطلاعاتی از روی محصول پاک شده باشد با خواندن این چیپ اطلاعات باز یابی شده و مشخص می‌شود، سابقه محصول چیست. این چیپ‌ها وجه تمایز محسوب می‌شوند که در مرحله اول اگر مشتری مراجعه کند و از اصالت محصول بپرسد که آیا این محصول برای آلمان است یا خیر، شناسایی این محصول به راحتی از روی شناسنامه آن امکان‌پذیر است.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱
کد مطلب: 33360