گروه معادن سنگ آهن
 
مرشدزاده به ماین نیوز خبر داد:
برنامه تولید ۱.۴ میلیون تنی مجتمع معادن سنگ‌ آهن فلات مرکزی
جزئیات طرح تولید آهن اسفنجی
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران گفت: با توجه به اینکه مجتمع فلات مرکزی معادن دولتی استان یزد را در اختیار دارد، در سال گذشته حدود 700 تا 800 هزار تن، سنگ ‌آهن دانه‌بندی تولید و توانست نزدیک به 500 هزار تن آن‌را در بورس عرضه کند.
 
محمد مرشدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز درباره برنامه‌های امسال این مجتمع نیز بیان کرد: هدف‌گذاری برای تولید سال جاری رقمی در حدود یک میلیون 400 هزار تن است.

وی درباره طرح‌های توسعه‌ای مجتمع فلات مرکزی تصریح کرد: در حوزه آهن اسفنجی طرح توسعه‌ای اجرا شده است که از سنگ‌های کم‌عیار آهن اسفنجی تولید می‌شود. خوشبختانه اقدامات لازم در این رابطه انجام و قرارداد آن با شرکت خاتم الانبیاء و ... منعقد و تقریبا در مرحله امضاء شدن قرار دارد.

مدیر مجتمع معادن سنگ‌آهن فلات مرکزی ایران ظرفیت آهن اسفنجی این طرح را سالانه 150 هزار تن دانست و گفت: ورودی ماده اولیه 300 هزار تن است اما با توجه به عیار سنگ استفاده شده می‌توان تا 150 هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد.

مرشدزاده ادامه داد: طرح‌های توسعه‌ای دیگری در مجتمع وجود دارد. به عنوان مثال طرح توسعه کنسانتره و سنگ آهن دانه‌بندی در حال بررسی است و امیدوار هستیم تا یک یا 2 ماه آینده با توجه به اتمام اکتشافات منطقه و افزایش 60 میلیون تنی ذخیره یکی از معادن مجموعه اجرایی شود.

به گفته وی ذخیره معدن شیطور در آنومالی 5A با انجام اکتشافات ذخیره قطعی 94 میلیون تن است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب: 33358