گروه صنایع معدنی سیمان
 
دیدار مهم جهانگیری با هیات مدیره انجمن سیمان+جزئیات
گروه صنایع معدنی >سیمان - اسحاق جهانگیری صنعت سیمان را یکی از صنایع مهم کشور برشمرد و بر لزوم جلوگیری از آسیب رسیدن به این صنعت تاکید کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، معاون اول رییس جمهور عصر امروز (پنجشنبه) در جلسه انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: واحدهای تولید کننده سیمان در مقطع فعلی با مشکل کمبود تقاضا مواجه هستند و در معرض آسیب قرار گرفته اند که لازم است با اتخاذ تدابیر مناسب، از آسیب رسیدن به این واحدها جلوگیری کنیم.

وی افزایش تقاضا در بازار داخلی سیمان را از جمله راهکارهای حمایت از این صنعت برشمرد و از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست کارگروهی با حضور نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و انجمن صنفی صنعت سیمان تشکیل دهند و راهکارهای حمایت از صنعت سیمان را مورد بررسی قرار دهند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین بر لزوم توسعه صادرات سیمان در جهت حمایت از واحدهای تولید کننده تاکید کرد و افزود: باید با استفاده از راهکارهای مختلف از جمله اعطای خط اعتباری به کشورهای هدف و نیز رفع موانع پیش روی صادرات سیمان، به افزایش تقاضای بازارهای خارجی کمک کنیم.

جهانگیری با قدردانی از مدیران صنعت سیمان کشور گفت: یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی است و لازم است با استفاده از راهکارهای مختلف از واحدهای تولید کننده صنعت سیمان نیز حمایت کنیم.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان نیز حضور داشتند، مشکلات و مسائل صنعت سیمان و واحدهای تولیدکننده این صنعت مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست گزارشی از آخرین وضعیت میزان صادرات سیمان ارائه کرد و به تشریح موانع و مشکلات پیش روی صادرات سیمان پرداخت.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست پیشنهادات مختلفی را برای افزایش تقاضای بازار داخلی سیمان مطرح کرد و گفت: باید تلاش کنیم به جای استفاده از سازه های فولادی، از سیمان و بتن در ساخت و سازها و اجرای طرح های عمرانی و نیز روسازی جاده ها استفاده کنیم تا میزان تقاضا در بازار سیمان افزایش پیدا کند.

در ادامه این نشست رییس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت سیمان و دیگر اعضای هیات مدیره نیز دغدغه ها و مسائل این صنعت را مطرح کردند و خواستار حمایت دولت از صنعت سیمان و واحدهای تولیدکننده شدند.

در پایان این نشست مقرر شد وزیر صنعت، معدن و تجارت کارگروهی با عضویت نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بانک مرکزی و انجمن صنفی صنعت سیمان برگزار و مسائل و مشکلات پیش روی این صنعت را بررسی و راهکارهای پیشنهادی در جهت حل این مشکلات را ارائه کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۷
کد مطلب: 33009