گروه معادن سنگ آهن
 
تقی زاده خبر داد:
افزایش ۱۹۵ درصدی صادرات کنسانتره گل گهر در سه ماهه نخست امسال
هزینه تولید 8 درصد کاهش یافت
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌ گهر از افزایش 195 درصدي صادرات كنسانتره نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: امسال صادرات كنسانتره شركت به 900 هزار تن رسیده است
 
به گزارش ماین نیوز، ناصر تقی‌زاده در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: سال گذشته برخلاف برخی از شرکت‌ها با توجه به رکود اقتصادی که کاهش تولید را در دستورکار داشتند ما حدود 25 درصد افزایش تولید داده‌ایم كه 6 درصد آن ناشی از افزايش بهره وري بوده است و با کمک همکاران پرتلاشمان 8 درصد کاهش هزینه تولید داشته‌ایم و اكثر شاخص‌های شرکت بحمداله مثبت شد.

وی ادامه داد : مجموع پرداختی‌هاي شركت در سال 94 مبلغ یک‌ هزار و ششصد میلیارد تومان بوده است که بخشی از آن در قالب سود سهام و بخشي از ان در قالب افزایش سرمایه شركت هاي تابعه و نيز سرمايه گذاري در طرح هاي توسعه اي بوده است.

تقی‌زاده گفت: خطوط 5 و 6 كنسانتره شركت در حال راه‌اندازی مجدد است و به زودي وارد مدار توليد خواهند شد.

مديرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: تولید كنسانتره خطوط ٥ و ٦ در سال گذشته يك ميليون و ششصد و سي و نه هزار تن بوده است و امیدواریم تا پایان سال 3 میلیون تن تولید برسد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: راه آهن سیرجان کرمان نيز به عنوان اولين و بزرگترين خط ريلي بخش خصوصي در حال انتخاب مشاور است.

وي همچنين از راه اندازي شركتي جديد در حوزه خطوط ريلي و حمل بار به بندرعباس خبر داد و ابراز اميدواري كرد عمده بار صادراتي شركت از طريق خطوط ريلي به بندرعباس منتقل شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۴
کد مطلب: 33007
 
مرجع : خبرگزاری فارس