گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
والسزیک در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح کرد:
همکاری غول صنعت نوار نقاله جهان با چادرملو
گروه تجهيزات و ماشين آلات - مدیر فروش شرکت ریما تیپ تاپ گفت: طی دو تا سه سال آینده ایران شانس خوبی برای به عهده گرفتن نقش کلیدی در اقتصاد دنیا خواهد داشت و این چیزی است که ما به آن اعتقاد داریم.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، سون والسزیک (Sven Waliczek) افزود: بد نیست اشاره‌ای داشته باشم به سفارش آزمایشی که از سوی شرکت چادرملو داشته‌ایم و پیشنهاد خود را ارائه داده و مفتخر و خرسندیم از اینکه تکنولوژی و دانش خود را به شرکت‌های ایرانی انتقال دهیم.

خبرنگار ماین نیوز با سون والسزیک، مدیر فروش شرکت ریما تیپ تاپ گفت‌وگویی انجام داده که متن آن به شرح زیر است:

لطفا خودتان را معرفی کرده و درباره شرکت خود توضیح دهید؟

من سون والسزیک، مدیر فروش شرکت ریما تیپ تاپ هستم که در زمینه تولید و فروش نوار نقاله فعالیت می‌کند. ما در حال حاضر چهار کارخانه شامل دو کارخانه در آفریقای جنوبی و دو کارخانه در لهستان و فرانسه داریم و انواع مختلف نوار نقاله را تولید کرده به تمامی نقاط دنیا می‌فروشیم. همچنین شرکت دانلوپ صددرصد در مالکیت گروه ریما تیپ تاپ (Rema Tip Top) است. در واقع مدیریت اصلی شرکت همان مدیریت گروه ریما بوده و این گروه مالک چهار کارخانه است.

شما با چه صنایعی در حال همکاری هستید؟ محصولاتتان در چه صنایعی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

محصولات ما به عنوان مثال در صنایع معدنی و فولاد بسیار مورد استفاده است. طیف بسیار وسیعی از صنایع نیازمند نوار نقاله هستند و ما برای هر گونه صنعتی توانایی تولید داریم.

همانطور که می‌دانید ما در ایران معادن زیادی چه در زمینه فلزات آهنی و چه مواد غیرآهنی داریم و همواره شرکت‌های ایرانی به دنبال به‌روزترین تکنولوژی در این زمینه هستند. همچنین چینی‌ها این روزها رقیب اصلی کشورهای اروپایی در زمینه محصولات مختلف هستند که البته این رقابت بیشتر در مورد قیمت محصولات است و نه کیفیت و خدمات پس از فروش. به نظر شما محصولاتتان چطور می‌تواند در بازار ایران و در رقابت با دیگر محصولات مشابه نیاز بازار را به نحو رضایت‌بخشی برطرف کند؟

ما محصولات با کیفیتی به مشتریان خود ارائه می‌دهیم و در ابتدا باید پرسید که کدام صنایع و برای چه مصارفی به محصولات ما نیاز دارند و آن وقت است که ما دقیقا براساس نیاز مشتری نوار نقاله را تولید می‌کنیم. به عنوان مثال اگر برای نقل و انتقال زغال سنگ نیاز به نوار نقاله داشته باشید ما متناسب با فشار و وزن مربوط به این محصول برای شما نوار نقاله تولید می‌کنیم و البته که مهمترین مساله از نظر ما استفاده طولانی مدت و دوام محصول است.

ارتباطات تجاری شما قبل و در هنگام تحریم‌های اقتصادی چگونه بوده است؟

ما در مورد محصولات دیگر غیر از نوار نقاله در سال‌های گذشته همکاری داشته‌ایم و در مورد نوار نقاله باید بگویم که شرکت حدود هفت سال است که شروع به تولید این محصول کرده است و بله در این زمینه نیز ما روابطی با شرکت‌های ایرانی داشته‌ایم.

با توجه به اینکه در حال حاضر این تحریم‌ها برطرف شده بسیاری از کشورهای اروپایی برای مذاکره و داشتن سهمی از بازار ایران به کشور ما آمده‌اند. آیا شما می‌توانید تکنولوژی پیشرفته‌ای ارائه دهید و مهمتر از آن اینکه آیا امکان انتقال دانش فنی در این زمینه را به شرکت‌های ایرانی دارید؟

بله ما آمادگی خود را در زمینه فروش تکنولوژی و انتقال دانش فنی آن اعلام می‌کنیم به خصوص بسیار مشتاق انتقال این دانش به شرکای خود و همچنین مشتریان هستیم و به این ترتیب ار شرکای خود حمایت خواهیم کرد. من آینده خوبی را در این زمینه می‌بینم و شرایط روزبه‌روز بهتر خواهد شد. البته این کار سه یا چهار ماه نیست اما طی دو تا سه سال آینده ایران شانس خوبی برای به عهده گرفتن نقش کلیدی در اقتصاد دنیا خواهد داشت و این چیزی است که ما به آن اعتقاد داریم.

آیا شما از تکنولوژی منحصر به فردی که دیگر شرکت‌های اروپایی آن‌را در اختیار ندارند بهره می‌برید؟

قبل از رسیدن به این موضوع بد نیست اشاره‌ای داشته باشم به سفارش آزمایشی که از سوی شرکت چادرملو داشته‌ایم و پیشنهاد خود را ارائه داده و مفتخر و خرسندیم از اینکه تکنولوژی و دانش خود را به شرکت‌های ایرانی انتقال دهیم. ما در نمایشگاه بائو آلمان با چادرملو مذاکره کرده و تکنولوژی جدید خود که یک تکنولوژی بازرسی و بازبینی نوار نقاله است را به آنها معرفی کردیم و طی این مذاکرات یک قرارداد نیز با آنها امضا کردیم. قصد داریم تا جایی که برایمان مقدور است، تکنولوژی خود را به مشتریان جدید ارائه دهیم.

بله شرکت چادرملو همواره در جهت استفاده و بهره از تکنولوژی‌های مدرن و به‌روز در دنیا مشتاق بوده و بنابراین در این راستا با شما نیز همکاری آغاز کرده است.

بله ما به این امر آگاهیم و آمادگی خود را برای همکاری با شرکت‌های مشابه در این زمینه و حل مشکلات اعلام می‌کنیم.

بسیاری از شرکت‌ها به ایران آمده‌اند و آنها نیز از شرایط حاکم راضی بوده و در جهت سرمایه‌گذاری در حال مذاکره بودند. در آخر اینکه شما مدیر فروش منطقه‌ای هستید به عنوان مثال خاورمیانه و یا ایران؟ و نظر شما در مورد بازار ایران چیست؟ آیا ایران را یک کشور در حال توسعه از لحاظ اقتصادی می‌دانید؟

من مدیر فروش محصولات بطورکلی هستم اما هرجا بحث از یک منطقه جدید و مشتریان جدید باشد، کمک می‌کنم. توصیه من به ایران این است که درها را بازنگه دارند. در زمینه‌های اقتصادی به دنیا و روش‌های تجاری جدید اعتماد کنند و آنها را دنبال کنند. کشور شما در حال توسعه اقتصادی است اما نیاز به توسعه روزافزون در جهات و زمینه‌های مختلف دارد اما اکنون که فضا باز شده شما می‌توانید تجارت بیشتری ایجاد کرده و این راه را به خوبی ادامه دهید.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
کد مطلب: 32930