گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
هاشمی تختی مطرح کرد:
بررسی دوباره نحوه واگذاری آلومینیوم المهدی هرمزال
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - منتخب مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش سازمان بازرسی کشور در مورد نحوه واگذاری آلومینیوم المهدی هرمزال به بخش خصوصی قابل تامل و بررسی از سوی دادگاه است.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین هاشمی تختی با اشاره به وضعیت ۶۰۰ کارگر شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال گفت: همه ما روی نحوه واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی که در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی انجام شد، حرفی نداریم بلکه باید همه در راستای محقق شدن منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی تلاش کنیم.

وی بیان داشت: واگذاری آلومینیوم باید به شکلی صورت بگیرد که حقوق دولت و مردم تضییع نشود. در نوع واگذاری و نحوه واگذاری این شرکت حرف و حدیث های زیادی وجود دارد. دستگاه های نظارتی کشور اعم از سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات در حال پیگیری هستند.

وی عنوان کرد: در خصوص هیات داوری تشکیکاتی صورت گرفته که درخواست داریم تا براساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور، دادگاه ها و دادسرها بررسی موشکافانه‌ای داشته باشند. تصمیم نهایی دادگاه صالحه قابل اجرا و قابل احترام است.

وی با تاکید بر حفظ حق و حقوق کارکنان مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال خاطرنشان کرد: آنچه انتظار می رود که بعد از واگذاری صنایع به بخش خصوصی نیروی انسانی موجود در آن متضرر و بیکار نشوند.

منتخب مردم حوزه انتخابیه مرکز استان هرمزگان اظهار داشت: نباید اجازه بدهیم جوانان بیکار شوند انتظار داریم صنایع مانند آلومینیوم المهدی هرمزال و فولاد هرمزگان در استان توسعه پیدا کنند و تولیدات خودشان را افزایش دهند تا جایی که بتوانیم نیروی جدید را مشغول به کار کنند نه اینکه با پدیده تعدیل و اخراج نیرو روبرو شویم.

هاشمی تختی گفت: انتظار ما از دولت و خریدار این است که نیروهای موجود در این شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال حفظ شوند و حقوق آنها در بحث سختی شغل و زیان آور مدنظر شرکت قرار بگیرد.

وی ابراز داشت: برای حفظ نیروهای مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال و تامین منافع خریدار و چرخش چرخ های کارخانه آمادگی هرگونه همکاری را با آنها داریم. به شرط آنکه نیروهای موجود در آن حفظ شود و ار ظرفیت آنها در حد مطلوب استفاده شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: 32311
 
مرجع : خبرگزاری مهر