گروه صنایع معدنی فولاد
 
محمودی خبر داد:
برنامه گروه ملی فولاد برای افزایش ۱۰۰ درصدی تولید
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس هیات مدیره گروه ملی صنعتی فولاد ایران رعایت سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی را اولویت این شرکت برای سال 95 برشمرد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده در تلاشیم تولیدات خود را در سال جاری 100 درصد افزایش دهیم.
 
به گزارش ماین نیوز، حمید محمودی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های لازم تلاش خواهیم کرد تا تولید خود را از 500 هزار تن به بیش از یک میلیون تن در سال جاری افزایش دهیم.

وی به مشکلات موجود در گروه ملی صنعتی فولاد ایران و اولویت این شرکت برای افزایش تولید در سال جدید اشاره کرد و گفت: گروه ملی مشکلات عمده ای را در سالهای اخیر بخصوص در سال هایی که به بخش خصوصی واگذار شد به همراه داشته و متحمل بدهی هایی سنگینی شد که اثر اقدامات قبلی آسیبهای جدی به ساختار مالی شرکت وارد کرده است.

وی افزود: با توجه به ورود نمایندگان دادستانی به موضوع این شرکت وضعیت این شرکت تا اندازه ای بهبود یافته و درسال 94 نیز اداره شرکت به بانک ملی واگذار شد اما هنوز سهام این شرکت به دلیل وجود برخی ابهامات در زمینه ارزش سهام ، به صورت رسمی به بانک ملی ایران منتقل نشده که گروه های کارشناسی درحال انجام کار هستند.

رئیس هیات مدیره گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان این که سیاست بانک ملی حمایت کامل از صنایع و گروه ملی فولاد ایران است گفت: بانک ملی مصمم است که به عملیات تولید کارخانه شتاب بیشتری بدهد.

وی گشایش مسیر استفاده از ابزارهای مالی را یکی از برنامه های اصلی و برون رفت از مشکلات فعلی دانست وگفت: گشایش اعتبار، اخذ ضمانتنامه های بانکی، به روزرسانی تسهیلات ، استفاده از ظرفیت دارایی های راکد و واگذاری دارایی های بلااستفاده مازاد ازجمله برنامه هایی است که می تواند بسیاری ازمشکلات ما را برطرف سازد.

محمودی به مشکلات موجود در صنعت فولاد کشور اشاره کرد و افزود: این روزها بازار فولاد در تمامی کشور به واسطه کاهش مصرف در پروژه های عمرانی با مشکل مواجه شده است اما با جلوگیری دولت از واردات آهن آلات تا اندازی این مشکلات برطرف شده و صنعت فولاد در حال حاضر به بازارهای صادراتی سوق پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با تغییر تعرفه توسط دولت افزایش واردات به افزایش صادرات تبدیل شد ولی مصرف داخل به ظرفیت سال های گذشته نرسیده است.

وی گفت: اما در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد در تلاش هستیم تا در سال جاری از حداکثر ظرفیت برای افزایش تولید استفاده کنیم و به همین منظور کمیته‌های تخصصی در موضوعات مختلف برای کنترل هزینه‌ها، چابک سازی سازمان، تعریف پروژه های بهبود مهندسی و اجرای هرچه بهتر سیاست های اقتصاد مقاومتی طراحی شده است تا بتوانیم راندمان تولید را به حداکثر سطح انتظار برسانیم.

رئیس هیات مدیره گروه ملی صنعتی فولاد ایران امید به رونق و چشم انداز آتی در اقتصاد کلان کشور را درافزایش تولید محصولات نوردی تاثیرگذار دانست و پیش بینی کرد با حضور سهامداران جدید در گروه ملی صنعتی فولاد ایران این صنعت در آینده نزدیک به جایگاه واقعی خود برسد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب: 32279
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا