پورمند خبر داد:

حضور روحانی در مراسم افتتاح رسمی سه پروژه میدکو

19 ارديبهشت 1395 ساعت 11:26

مدیرعامل شركت توسعه معادن و صنايع معدني خاورميانه (میدکو) از حضور رئیس جمهوری در مراسم افتتاح رسمی سه پروژه این هلدینگ در استان کرمان خبر داد.


به گزارش خبرنگار ماین نیوز، علی اصغر پورمند امروز صبح در مجمع عمومی عادی سالانه میدکو در هتل المپیک تهران با اشاره به اینکه روز سه شنبه هفته جاری سه پروژه میدکو در استان کرمان افتتاح رسمی خواهد شد، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری در مراسم افتتاح این پروژه ها حضور خواهند داشت.

سه پروژه‌ای که قرار است سه شنبه افتتاح رسمی شوند، شامل کارخانه تولید لوله‌های مسی شهربابک به ظرفیت تولید 12 هزار تن در سال، کارخانه شماره 2 (توسعه) کنسانتره‌سازی زرند به ظرفیت تولید 2 میلیون تن در سال و کارخانه گندله‎سازی زرند به ظرفیت تولید 2.5 میلیون تن در سال هستند.

آنطور که در سایت میدکو اعلام شده با راه‌اندازی این سه کارخانه برای حدود 800 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد. براین اساس اشتغالزایی کارخانه تولید لوله‌های مسی 100 نفر، کارخانه کنسانتره‌سازی 300 نفر و کارخانه گندله‌سازی 400 نفر اعلام شده است.

پیشتر علی‌اصغر پورمند، مدیرعامل میدکو در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز اعلام کرده بود: هدف‌گذاری میدکو تولید 4.2 میلیون تن فولاد، 7.5 میلیون تن گندله، 8 میلیون تن کنسانتره، 800 هزار تن کک متالورژی، 1.1 کنسانتره زغال، 24 هزار تن فروسیلیس، 400 هزار تن آهک و دولومیت، 50 هزار تن مس کاتد و 12 هزار تن لوله مسی به همراه یک نیروگاه 500 مگاواتی است که کلیه این پروژه‌ها قرار است تا سال 1397 به بهره‌برداری برسند. ضمن اینکه بخشی از این پروژه‌ها نیز تاکنون به بهره‌برداری رسیده و مابقی در حال احداث هستند.


کد مطلب: 32130

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/32130/حضور-روحانی-مراسم-افتتاح-رسمی-سه-پروژه-میدکو

ماین نیوز
  http://www.minews.ir