گروه معادن
 
در مجمع ایران و اروپا در زوریخ سوییس رخ داد:
توافقات شرکت‌های بزرگ معدنی با ایمیدرو
جزئیات مذاکره کرباسیان با مدیرعامل ترافیگورا
گروه معادن - شرکت‌های بزرگ معدنی و مالی جهان در سومین مجمع ایران و اروپا،‌ آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در بخش معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، در سومین مجمع ایران و اروپا که با حضور بیش از 400 مدیر و کارشناس از بزرگترین شرکت‌های معدنی،‌ صنعتی،‌ مالی و بیمه‌ای جهان در زوریخ سوییس برگزار شد، جرمی ویر (Jeremy Weir) مدیرعامل شرکت ترافیگورا (Trafigura) سومین شرکت بزرگ مواد خام دنیا،‌ پس از مذاکره با مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو از آمادگی این شرکت برای حضور و سرمایه‌گذاری در صنعت مس ایران خبر داد.

همچنین در دیدار مهدی کرباسیان با ژرارد ترنِیره (Gerard Terneyre) قائم مقام شرکت والورِک (Vollourec) که در زمینه‌های صنعت،‌ انرژی،‌ ساخت و ... فعالیت می‌کند،‌ طرفین بر سرمایه‌گذاری مشترک برای راه‌اندازی کارخانه تولید «ورق های فولادی بدون درز» توافق کردند.

لوله‌های بدون درز که در صنایع نفت و گاز به کار می‌روند، در حال حاضر از خارج کشور وارد می‌شوند و از نیازهای اساسی این بخش از اقتصاد ایران است.

از سوی دیگر ملاقات با مدیر ارشد موسسه جهانی مالی و بیمه‌ای KBC که مقر آن در بروکسل واقع است، برای تامین مالی و سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران از دیگر نشست‌های اختصاصی رئیس هیات عامل ایمیدرو در سومین مجمع ایران و اروپا بود.

کی بی سی،‌ در این نشست در مرحله نخست موافقت خود را برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای به ارزش 50 میلیون یورو اعلام کرد.

مهدی کرباسیان همچنین در بخش سخنرانی اصلی،‌ به تشریح تجدید حیات صنعت ایران در دوران پساتحریم پرداخت.

در این نشست که تعدادی از شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ ایرانی نیز حضور داشتند، بیش از 50 سخنران از ایران و سایر کشورها در این مجمع به ارائه فرصت‌های همکاری و سرمایه‌گذاری‌ها با ایران پرداختند. موضوع سخنرانی‌ها دوره پسابرجام در ایران، نقش بانک‌ها در اقتصاد ایران، زنجیره تامین و تولید، انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر، استراتژی‌های رقابت‌پذیری جهانی و نقش صنایع مادر در ایران بود.

مجمع اروپا و ایران پرطرفدارترین گردهمایی رهبران تجاری

نخستین گردهمایی این مجمع در سال 2014 در لندن برگزار شد که بزرگترین کنفرانس در نوع خود به شمار می‌رفت. دومین گردهمایی پس از آن در سال 2015 در ژنو برگزار شد. کنفرانس‌های مجمع "اروپا و ایران" پرطرفدارترین گردهمایی رهبران تجاری ارشد است که در جستجوی فرصت‌های موجود در ایران هستند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 32066