گروه معادن سنگ آهن
 
تقی زاده خبر داد:
سود ۵۴۰ میلیارد تومانی گل گهر در ۹۴
چهار طرح مهم گل گهر آماده بهره‌برداری است
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌ گهر گفت: چهار طرح کارخانه آهن اسفنجی، نیروگاه برق گل‌ گهر، تولید شمش آهن و گندله‌سازی جدید با سرمایه‌گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره‌برداری است.
 
به گزارش ماین نیوز، ناصر تقی‌زاده ظهر روز دوشنبه دوم فروردین ماه در جلسه اقتصاد مقاومتی صنعت و توسعه که در گل گهر سیرجان با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: دستیابی به 26 درصد افزایش بهره‌وری تولید و 10 درصد افزایش بهره‌وری واحدها در سال 94 نسبت به سال 93 از موفقیت‌های این شرکت است.

وی از تولید بیش از 5 میلیون و 250 هزار تن گندله خبر داد و گفت: از محل صرفه‌جویی و عدم افزایش قراردادها و کاهش قیمت تمام شده 540 میلیارد تومان سود در سال 94 عاید شرکت شده است که بدهی‌ها و حقوق کارگران و پرسنل پرداخت شد.

تقی‌زاده از صادرات 3.5 میلیون تن کنسانتره به خارج از کشور در سال گذشته خبر داد و افزود: با وجود تحریم یک هزار و 549 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کردیم و هیچکدام از طرح‌های ما متوقف نشده است.

وی افزود: در طرح انتقال آب از خلیج فارس هم 50 میلیارد تومان در چهار ماه گذشته اختصاص یافته است.

تقی‌زاده خواستار اختصاص 10 هکتار زمین در بندر شهید رجایی برای دپوی محصولات تولیدی برای صادرات شد و عملیاتی شدن طرح فاضلاب سیرجان را از برنامه‌های این شرکت عنوان کرد.

وی گفت: چهار طرح کارخانه آهن اسفنجی، نیروگاه برق گل گهر، تولید شمش آهن و گندله‌سازی جدید با سرمایه‌گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره‌برداری است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب: 31359