گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
کرباسیان:
بلاروس ماشین آلات معدنی را در ایران تولید کند
گروه تجهيزات و ماشين آلات - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت های بلاروس ماشین آلات معدنی مورد نیاز ایران را در کشور ما تولید کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی کرباسیان در دیدار با معاون وزیر خارجه بلاروس با تاکید بر مطلب فوق تصریح کرد: تولید ماشین آلات معدنی در ایران از جمله دامپتراک، علاوه بر تامین نیاز داخلی، امکان صادرات به بازار کشورهای منطقه را برای شرکت های ایرانی فراهم می کند.

کرباسیان باتاکید بر اینکه بلاروس برنامه بلندمدت برای ایران داشته باشد داشته باشد تاکید کرد: همکاری های دو جانبه فقط در بخش تجاری نباشد؛ بلکه بخشی از آن شامل تولید ماشین آلات معدنی، در ایران نیز باشد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از راه های توسعه همکاری اینست که شرکت های بلاروسی، یک بسته حمایت مالی (فاینانس) هم برای تامین انواع ماشین آلات معدنی به شرکت های خصوصی ایرانی ارایه کنند در آن شرایط صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی ایران، می تواند ضمانت های مربوطه را برعهده گیرد.

رییس هیات عامل ایمیدرو در برابر سخن معاون وزیر خارجه بلاروس مبنی بر همکاری بلاروس با ایران در دوران تحریم، گفت: ایران نیز به همکاری با بلاروس که در شرایط تحریم با ایران همراه بود، علاقه مند است و این امر، از سیاست های دولت است.

ریباکف معاون وزیر خارجه بلاروس نیز از پیشنهادات رییس هیات عامل ایمیدرو استقبال و تصریح کرد: در سفر وزیر صنعت این کشور به ایران طی فروردین- اردیبهشت 95، هر دو پیشنهاد مطرح خواهد شد. ما هم نمی خواهیم همکاری با ایران صرفا تجاری باشد، بلکه خواهان توسعه روابط بلند مدت هستیم.

والنتین ریباکف در این دیدار ضمن تبریک پیروزی دیپلماسی ایران در برداشته شدن تحریم ها گفت: در این سفر رایزنی هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران انجام دادیم اما مهمترین اهداف ما برای سال 2016 آماده کردن سفر رییس جمهور و وزیر صنعت بلاروس به ایران است.

ریباکف تصریح کرد: قرار است در این سفر دو کشور نقشه راهی برای گسترش همکاری ها ترسیم کنند که بلاروس پیش نویس آن را به وزارت امور خارجه و وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران ارائه کرده است.

وی از برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در مینسک خبر داد و گفت: بعد از برگزاری این کمیسیون مشترک، سفر رییس جمهور بلاروس به ایران انجام خواهد شد.

ریباکف گفت: برای سفر رییس جمهور بلاروس به ایران باید پایه های اقتصادی قوی با ایران را فراهم کنیم که یکی از عوامل آن همکاری با ایمیدرو در زمینه معادن است و این ملاقات به همین منظور صورت گرفته است.

وی یادآور شد: ماشین آلات معدنی حتی در زمان تحریم نیز به ایران صادر می شد و این در حالی بود که آمریکا به شرکت بلاز (صادرکننده دامپتراک) گفته بود اگر از صادرات به ایران دست برندارد، مشمول تحریم های جدید می شود اما ما به صادرات خود ادامه دادیم.

معاون وزیر خارجه بلاروس گفت: در خصوص ماشین آلات معدنی ما چشم انداز خوبی برای همکاری با ایران داریم.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: 30613