گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
وزارت خارجه استرالیا اعلام کرد:
صادرات بدون محدودیت بوکسیت و آلومینا استرالیا به ایران
صادرات آلیاژهای آلومینیوم همچنان ممنوع
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - به‌رغم اعلام لغو تحریم‌ها وزارت خارجه و تجارت استرالیا اعلام کرد صادرات آلیاژهای آلومینیوم و فلز شبه‌ آلومینیوم همچنان محدودیت دارد. استرالیا همچنان آلیاژ آلومینیوم و ۷ محصول مرتبط را به ایران صادر نمی‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، با وجود اینکه استرالیا تحریم‌ها علیه ایران را در 17 ژانویه لغو کرد، اما هنوز صادرات برخی کالاها به ایران را با محدودیت انجام می‌دهد.

وزارت خارجه و تجارت استرالیا گفته است صادرات محصولاتی مانند بوکسیت و خود آلومینیوم بدون کنترل به ایران صادر خواهد شد.

در حال حاضر علی‌رغم سیاست‌ ترمیم‌شده استرالیا بعد از لغو تحریم‌ها همچنان صادرات 7 کالای مرتبط با آلومینیوم و آلیاژهای آن‌که در ساخت ورقه‌ها، لوله از آن استفاده می‌شود، همچنان محدود است.

براساس این گزارش استرالیا تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را در اکتبر 2008 اعمال کرد و این تحریم‌ها را تا 17 ژانویه 2016 ادامه داد. این تحریم‌ها بر اساس همان تحریم‌های گروه 1+5 علیه ایران بود.

به گزارش پلتس، در 17 ژانویه جولی بی‌شاپ وزیر امور خارجه استرالیا اعلام کرد این کشور اعمال تحریم‌ها علیه صادرات نظامی را برای 5 سال ادامه می‌دهد و همچنین محدودیت‌ها برای صادرات مواد و تجهیزات مرتبط با ساخت موشک بالستیک را تا 8 سال دیگر ادامه می‌دهد. در حال حاضر ایران خریدار صرف آلومینا است و به‌صورت تاریخی آن را از استرالیا وارد می‌کند. در سال‌های اخیر ایران حتی برای خرید از هند نیز اقدام کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 30568