گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
ذبیحی نژاد در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح کرد:
مذاکره با KSB آلمان برای تولید مشترک پمپ
گروه تجهيزات و ماشين آلات - مدیرعامل شرکت صنعتی ماهر امین سمنان از آمادگی این شرکت برای تشکیل جوینت ونچر و سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت آلمانی KSB آلمان خبر داد.
 
علی ذبیحی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه شرکت صنعتی ماهر امین سمنان در صنایع صنایع سیمان، نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارد، گفت: ماهر امین سمنان از سال 1371 تامین‌کننده و واردکننده و مجری تعمیرات تخصصی کلیه پمپ‌های صنعتی پمپ های کولینگ تاور، پمپ‌های مازوت فشار بالای اسکر و پمپ‌های روغن داغ پمپ‌های دنده‌ای مازوت (نفت سیاه) است.

وی با بیان اینکه ما تنها فروشنده محصول نیستیم بلکه عملیات نصب، راه اندازی، آموزش و خدمات پس از فروش را نیز ارائه می‌دهیم، اضافه کرد: در گذشته سیستم‌های گرم‌کن مازوت در زمستان‌ها و گرم کردن تانکرهای مازوت یخ‌زده به معضلی تبدیل شده بود.

مدیرعامل شرکت صنعتی ماهر امین سمنان افزود: در سال 1386 طرحی را در این زمینه شروع کردیم و نخستین بار آن‌را در کارخانه سیمان شاهرود اجرایی کردیم. بعد از آن کارخانه‌های سیمان مازندران، نکا و زابل نیز از طرح ما استقبال کردند. سیستم ما جایگزین سیستم گرم کردن با بخار داغ شده است. به جای بخار داغ، مازوت داغ به داخل مازوت یخ زده تزریق می‌شود تا راحت بتوان آن‌را از داخل نفتکش جدا کرد. با استفاده از این سیستم میزان استهلاک بسیار کاهش یافته و ایمنی نیز افزایش می‌یابد. در روش پیشین 500 لیتر آب در داخل مازوت حل می‌شد که مضر بود و خورندگی داشت. در سیستم ما آب وجود ندارد و حتی اگر آبی هم در داخل مازوت موجود باشد از بین می رود.

ذبیحی نژاد با اشاره به اینکه با 30 کارخانه سیمان کشور همکاری داریم، توضیح داد: تا چند ماه پیش شرکت KSB آلمان که از شرکت‌های مطرح در زمینه ساخت پمپ و ولو و خدمات مربوط به آن است، پاسخ مکاتبات ما را نمی‌داد اما از بعد از اجرای برجام اعلام کردند که در حال بررسی تقاضای همکاری ما هستند. ما آمادگی لازم را برای تشکیل جوینت ونچر و سرمایه‌گذاری مشترک با این شرکت معتبر آلمانی هستیم تا بتوانیم علاوه بر تولید داخل برای صادرات محصول نیز اقدام کنیم.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 30482