گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد:
بهره‌برداری از آنتیموان سفیدابه طی ۱۰ روز آینده
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طی 10 روز آینده، کارخانه ماده معدنی "آنتیموان سفیدابه" به طور رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.
به گزارش ماین نیوز، علی اوسط هاشمی در دیدار رئیس هیئت اجرایی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه وی در دانشگاه آزاد اسلامی چابهار، افزود: طی دو سال گذشته 86 هزار هکتار از اراضی استان مورد اکتشاف معدنی قرار گرفته و الان با وجود معادن مختلفی همچون طلا، تتانیوم و آنیموان هم اکنون از سیستان و بلوچستان به عنوان رنگین کمان معادن کشور نام برده می شود.

وی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به ظرفیت ها و پتانسبلهای موجود، آماده سرمایه گذاری های مشترک با افغانستان در زمینه های مختلف است. ایجاد پل دوم در میلک، ایجاد منطقه آزاد تجاری و اقتصادی، فعال سازی بازارچه های مرزی و ایجاد شهرک صنعتی مشترک از عمده پیشنهادات ما برای اجرا به افغانستان است.

استاندار تاکید کرد: هامون با توجه به اینکه در بین دو کشور واقع شده و اثرات آن برای هر دو کشور مشترک است، لازم است برای جلوگیری از آسیب مردم ساکن در حاشیه این تالاب، کمیسیون مشترک با حضور فعال دو کشور ایجاد شده و احیای این دریاچه مورد تاکید دو طرف قرار گیرد.

کارخانه معدنی "آنتیموان سفیدابه" برای تولید کنسانتره آنتیموان فعالیت می کند و هدف از تولید این ماده معدنی ساخت شمش فلز آنتیموان است. فلز آنتیموان در صنایع الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین کاربرد این عنصر، استفاده به عنوان فلز پایه در تولید باتری های معمولی و هیبریدی است. همچنین از فلز آنتیموان برای ساخت آلیاژهای سخت و محکم در برابر خوردگی و فرسودگی استفاده می شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۸
کد مطلب: 30131