گروه معادن سرب و روی
 
سرقینی در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
پایان قرارداد بهره‌بردار فعلی معدن سرب‌ و روی مهدی‌آباد
بهره‌بردار هیچ کاری نکرد/برگزاری مناقصه بین‌المللی تا ماه آینده
گروه معادن >سرب و روی - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایمیدرو موظف است تا پایان ماه آینده برای پروژه معدن سرب و روی مهدی آباد و انتخاب بهره‌بردار جدید، مناقصه بین‌المللی برگزار کند.
 
جعفر سرقینی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز در خصوص آخرین وضعیت پروژه معدن سرب و روی مهدی آباد و مباحث مطرح شده در خصوص فسخ قرارداد سرمایه‌گذار و بهره‌بردار این معدن اظهار کرد: قرار است برای این پروژه مناقصه بین‌المللی برگزار شود و یک شرکت قوی، فرقی نمی‌کند، چه داخلی و چه خارجی یا مشترک داخلی-خارجی برنده مناقصه شود و کار بهره‌برداری از معدن را انجام دهد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ماین نیوز که آیا برگزاری این مناقصه به معنای فسخ قرارداد سرمایه‌گذار و بهره‌بردار فعلی این پروژه است؟ عنوان کرد: قرارداد فعلی خاتمه یافت، فسخ نشده بلکه مدت آن سر آمده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: بعد از گذشت سه سال تعهدات داده شده در این پروژه انجام نشد و اصلا هیچ کاری نکردند.

به گزارش ماین نیوز، یک منبع آگاه 9 آذر ماه در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز خبر فسخ قرارداد سرمایه‌گذار معدن سرب و روی مهدی آباد را تائید کرد.

اگرچه شرکت روی مهدی آباد 8 آذر ماه امسال با ارسال جوابیه‌ای به ماین نیوز خبر فسخ قرارداد معدن سرب و روی مهدی آباد را به صورت غیرمستقیم تکذیب کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب: 29475