گروه معادن
 
سخنرانی کرباسیان در ایمارک ۲۰۱۵+اسامی همراهان
گروه معادن - رئیس هیات عامل ایمیدرو ساعتی پیش در کنفرانس بین المللی معدنکاری و منابع (IMARC) در ملبورن استرالیا سخنرانی کرد.
به گزارش ماین نیوز، هنوز جزئیات این سخنرانی منتشر نشده است اما پیشتر اعلام شده بود که مهدی کرباسیان در کنفرانس بین المللی معادن و منابع در ملبورن استرالیا ضمن معرفی بخش معدن ایران فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه را نیز برای کلیه سرمایه گذاران و شرکت های بین المللی تشریح خواهد کرد.

به همراه رئیس هیات عامل ایمیدرو مدیران عامل دو شرکت بزرگ سنگ آهنی کشور، محمود نوریان مدیرعامل چادرملو و ناصر تقی زاده مدیرعامل گل گهر نیز در کنفرانس بین المللی معدنکاری و منابع در ملبورن استرالیا شرکت کرده اند. ضمن اینکه مدیرعامل بانک سپه و معاون شرکت توسعه معادن و فلزات نیز در این سفر حضور دارند. از مدیران ایمیدرو نیز صباغ مدير برنامه‌ريزي و استراتژي، آقاجانلو مدير صنايع فلزي، طاهرزاده مدير معدن و سلمان نصر كارشناس بين‌الملل نیز در این سفر رئیس هیات عامل ایمیدرو را همراهی می‌کنند. همچنین مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران نیز در این سفر حضور دارد.

در این کنفرانس و نمایشگاه بین المللی که از 19 تا 22 آبان جاری (10 تا 13 نوامبر) به مدت 4 روز در استرالیا برگزار می شود، مرکز همایش های شهر ملبورن ایالت ویکتوریا میزبان بزرگان معدنی دنیا است.

این کنفرانس از سوی خانم لیلی اَمبروسیو، وزیر انرژی و معادن آن ایالت افتتاح می شود و شرکت های بزرگ جهانی همچون بی.اچ.بیلیتون، ریوتینتو، اِی.تی.سی ویلیامز (مهندسی، زمین شناسی)، وودساید (حوزه انرژی)، فورتسکیو متالز و ... در آن به سخنرانی می پردازند. نشست های این کنفرانس به صورت عمومی و تخصصی، در دو نوبت صبح و عصر با موضوعاتی همچون انرژی و معدن، سرمایه گذاری در نوآوری ها، بازیافت، فناوری و... برگزار می شود.

طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی استرالیایی ها، تنها در بخش ارایه برنامه ها، 90 دقیقه فرصت برای معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری معادن ایران اختصاص داده شده است این در حالی است که متوسط زمان تخصیص داده شده برای شرکت های حاضر در این کنفرانس، 15 دقیقه تا یک ساعت است.

علاوه بر این، برگزاری نشست های تخصصی برای حوزه معادن ایران با غول های معدنی دنیا از جمله بی.اچ.بیلیتون، ریوتینتو و ... از جمله دیگر برنامه هایی است که برای بخش ایران منظور شده است. شرکت های بزرگ معدنی که از دو سال گذشته تاکنون برای سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های معدنی و صنایع معدنی ایران اعلام آمادگی کرده اند، در خلال 10 سال گذشته فعالیتی در کشورمان نداشتند. اکنون طبق رایزنی های صورت گرفته این شرکت ها علاوه بر مشارکت در طرح ها، آماده ارایه فناوری برای اجرا پروژه ها در ایران شده اند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 28883