راه‌اندازی خط تولید بیلت 1.2 میلیون تنی فولاد کاوه جنوب

16 آبان 1394 ساعت 18:09

خط تولید بیلت ۱٫۲ میلیون تنی مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش (فاز ۱ فولادسازی) روز پنجشنبه مورخ 14 آبان ماه بطور کامل راه‌اندازی و نخستین محصول بیلت این شرکت با موفقیت تولید شد.


به گزارش خبرنگار ماین نیوز، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های بنیاد مستضعفان در زمینه صنایع مادر و زیرساختی کشور است که در سال 1386 در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (بندرعباس) در زمینی به مساحت ۱۷۰ هکتار تاسیس شد.

در سال‌های ۹۰ و ۹۱ به ترتیب با راه‌اندازی واحدهای ۱ و ۲ احیای مستقیم، این شرکت به عرصه تولید آهن و فولاد کشور ورود پیدا کرد.

این واحد با آخرین تکنولوژی اروپایی و مدرن صنعت فولاد جهان و با مشخصات فنی کوره ذوب با مدل EAF/EBT/170/7500 و ظرفیت اسمی ۲۱۰ تن و ظرفیت ذوب ۱۷۰ تن و مشخصات ماشین ریخته‌گری پیوسته CCM/6strand/120-150-200 و ظرفیت تاندیش ۳۰ تنی آن، ساخته شده و با دانشی که در ساخت این واحد به مجموعه و کشور انتقال یافته است، هم‌اکنون واحد ۲ فولادسازی این شرکت نیز در دست ساخت است.

با توجه به عظمت این مجتمع که پروژه‌های ایجاد زیرساخت از جمله گاز، برق، راه آهن و ارتباطات و همچنین تامین و توزیع آب مجتمع نیز تعریف و در جال اجرا است، پیش‌بینی می‌شود بنیاد مستضعفان بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد در این مجتمع عظیم صنعتی برای تکمیل پروژه‌های جاری آن، سرمایه‌گذاری کند.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس وابسته به بنیاد مستضعفان است.

همچنین سیدمحمد اتابک، مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس با ارسال نامه‌ای خطاب به احمدعلی هراتی نیک رئیس هیات مدیره فولاد کاوه جنوب کیش، علی دهاقین مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش، سلماسی مجری پروژه و همچنین کلیه مهندسان و کارکنان این مجتمع ضمن قدردانی از زحمات آنها، راه‌اندازی فاز یک فولادسازی مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش را تبریک گفت.

همچنین سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان نیز در پی راه‌اندازی فاز 1 فولادسازی مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش پیامی را خطاب به مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

"بحمد الله با تلاش فوق‌العاده و شبانه‌روزی جنابعالی و همکاران ارجمند در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (SKS)، اقدام ارزشمند ایجاد کارخانه ذوب فولاد که جناب آقای فروزنده در دوره قبل پایه‌گذاری کردند، به ثمر رسید و تولید ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور عزیز اسلامی افزوده شد. افتخار بر شما و مردان سخت‌کوشی که با عشق و علاقه این کار را به ثمر رساندند و نشان دادند که هرگاه با توکل به خداوند متعال، اراده انجام کار باشد آن کار به ثمر خواهد نشست."


کد مطلب: 28775

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/28775/راه-اندازی-خط-تولید-بیلت-1-2-میلیون-تنی-فولاد-کاوه-جنوب

ماین نیوز
  http://www.minews.ir