گروه معادن سنگ آهن
 
طالبی در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
انجام تست سرد فولاد چادرملو تا پایان ۹۴
پیشرفت 96 درصدی پروژه نورد ابرکوه
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: به احتمال زیاد تست سرد پروژه فولاد چادرملو تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.
 
حسین طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز درباره آخرین وضعیت اجرای پروژه فولاد چادرملو اظهار کرد: تاریخ بهره‌برداری از این پروژه فعلا به تعویق افتاده است و به احتمال بسیار زیاد تست سرد این پروژه تا پایان سال انجام خواهد شد. ضمن اینکه پیشرفت پروژه نورد ابرکوه هم حدود 96 درصد است و این پروژه نیز احتمالا تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

او با بیان اینکه پروژه انتقال آب خلیج فارس به معادن کرمان و یزد از اولویت بالایی برای چادرملو برخوردار است، اظهار کرد: پیشنهادی که ما برای دولت در زمینه حمایت از معادن داریم این است که دولت از اهرم بهره مالکانه و حق انتفاع استفاده کند و در شرایط کنونی که همه معادن دچار بحران هستند، برای دریافت این مطالبات به معادن فشار وارد نکند.

طالبی افزود: اینکه دولت بحث بهره مالکانه و حق انتفاع را در بودجه می گنجاند باعث می‌شود تا مجلس به هر قیمتی سعی در اخذ این درآمدها از معادن داشته باشد و به همین دلیل معادن دچار بحران می‌شوند. بهره مالکانه و حق انتفاع اهرم هایی هستند که دولت می‌تواند در شرایط رکود و بحران از آنها در جهت حمایت از معادن استفاده کند.

مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه منابع آزاد شده دولت ناشی از لغو تحریم‌ها در ابتدا به پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران اختصاص خواهد یافت، اظهار کرد: بعد از درآمد نفت، یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی دولت، درآمدهای مالیاتی است و وقتی تولید رونق بگیرد قطعا درآمد مالیاتی دولت نیز افزایش می‌یابد. بنابراین حمایت از معادن در جهت افزایش تولید سیاست منطقی به نظر می‌رسد.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 28567