گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
بنیانگذار صنایع فروآلیاژ ایران در کنار ظریف+عکس
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - در مراسم روز ملی صادرات از علی اصغر حاجی بابا، کارآفرین پیشکسوت و بنیانگذار صنایع ریخته‌گری و فروآلیاژ کشور و رئیس هیات مدیره شرکت شوفاژ کار به عنوان صادرکننده نمونه ملی سال 1394 تقدیر شد.
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، در مراسم امسال روز ملی صادرات که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور خارجه برگزار شد، از علی اصغر حاجی بابا، رئیس هیات مدیره شرکت شوفاژ کار به عنوان صادرکننده نمونه ملی سال 1394 با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد.

علی اصغر حاجی بابا از چهره‌های شناخته شده و قدیمی صنعت کشور محسوب می‌شود که خدمات زیادی را به کشور در حوزه‌های مختلف تولید و صنعت ارائه کرده است.

وی مدت چهار سال عضو شورای مشورتی وزیر صنایع و معادن وقت در دولت اصلاحات بوده است.

از جمله مهمترین خدمات و فعالیت‌های وی می‌توان به تاسيس نخستین كارخانه توليد فروسيليسيم در استان سمنان، نخستين كارخانه ريخته‌گري در ايران، نخستين مصرف‌كننده آهن قراضه و تبديل آن به چدن خاكستري در كارخانه پارس متال و راه‌اندازي نخستين كوره ذوب الكتريكي القايي و بهره‌برداري آن در كشور اشاره کرد.

او در سال 1342 شرکت پارس متال و در سال 1348 شرکت شوفاژ کار را تاسیس کرد و در اسفند 1357 نیز به عضویت در هیات مدیره شرکت ایران ناسیونال درآمد. وی در سال 1361 نیز شرکت‌های فروسیلیس ایران، قالب‌سازی ایران مدل و رزیتان را تاسیس کرد.

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۲
کد مطلب: 28292