گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
احداث مجتمع فروآلیاژ ارس
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس از احداث مجتمع فروآلیاژ ارس با سرمایه گذاری بیش از ۱۳ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریالی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد.
به گزارش ماین نیوز، محسن خادم عرب باغی در حاشیه بازدید از پروژه فروآلیاژ ارس پیشرفت فیزیکی این پروژه را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: ظرفیت تولید سالانه مجتمع فروآلیاژ ارس در فاز اول ۵۰ هزار تن فر و سیلیس و ۳۵ هزار تن سیلیکون متال است.

وی گفت: عملیات احداث این مجتمع که در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار از اوایل سالجاری آغاز شده است و با بهره برداری از ان برای یکهزار و ۱۴۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد، رضایت بخش بوده و هم اکنون عملیات فازهای اول و دوم در سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس در حال اجراست.

عرب باغی با بیان اینکه فازهای بعدی این مجتمع بر اساس بازاریابی های صورت گرفته احداث و تکمیل خواهد شد، از صرفه جویی ارزی قابل توجه این مجتمع خبر داد و افزود: تنها با راه اندازی و آغاز تولید در فاز نخست، بیش از ۱۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور صورت می پذیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس میزان ظرفیت تولید نهایی این مجتمع را ۳۰۰ هزار تن در سال عنوان و تصریح کرد: محصولات این مجتمع که با سرمایه گذاری بیش از ۱۳ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریالی بخش خصوصی در حال ساخت است، در صنایع فولاد و آلومینیوم کاربرد داشته و بیش از ۸۰ درصد محصولات به کشورهای هدف صادر می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 28091