گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
فاز اول کارخانه تولید شیشه های سبک در شمس آباد افتتاح شد
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - شرکت شیشه و گاز با هدف حضور در بازارهای رقابتی داخلی و خارجی فاز اول کارخانه تولید شیشه های سبک را در شهرک صنعتی شمس آباد افتتاح کرد.
به گزارش ماین نیوز، پروژه توسعه و ساخت کارخانه تولید شیشه های سبک در اواخر سال ۸۸ در ستاد برنامه بنیاد مصوب شد و با همکاری و مشارکت بانک صنعت و معدن از سال ۱۳۸۹ آغاز و فاز اول آن در اول آبان ماه ۱۳۹۲در آستانه عید غدیر خم به صورت رسمی افتتاح شد.
مهمترین اهداف این پروژه، الزام شرکت به انتقال کارخانه به خارج بافت شهری برای استمرار حضور در بازارهای هدف، به کارگیری تکنولوژی نوین تولید شیشه لایت، کاهش هزینه های تولید و تولید محصولات رقابتی جدید در بازار می باشد.
پروژه مزبور شامل یک کوره ۱۵۰ تنی با راندمان بیش از ۸۰ درصد و دو خط تولید با ظرفیت تولید روزانه ۶۰۰ هزار قطعه با متوسط وزن ۲۰۰ گرم شیشه سبک با کیفیت بسیار بالا است که تکنولوژی و تجهیزات بکار رفته در پروژه از کشورهای آلمان، فنلاند، فرانسه و ایتالیا تهیه شده است و عملیات ساخت و نصب سازه های عمرانی توسط شرکت ایران ابزار صورت گرفته است.
با توجه به افزایش بهره وری در تکنولوژی به کار رفته میزان تولید شرکت شیشه و گاز تا ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت و بر همین اساس درآمد طرح معادل ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که تاثیر قابل توجهی بر افزایش قیمت سهام شرکت شیشه و گاز طی چند روز اخیر گذاشته است.
گفتنی است کار نصب تجهیزات کارخانه توسط کارشناسان داخلی شرکت شیشه و گاز و زیر نظر کارشناسان خارجی کشورهای مذکور انجام شده که پیش بینی می شود با تجربه های کسب شده امکان بومی شدن تکنولوژی کوره تولید شیشه سبک در کشور بیش از پیش فراهم شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۶
کد مطلب: 274