گروه معادن مس
 
ادامه سقوط قیمت مس
گروه معادن >مس - قیمت مس طولانی ترین افت هفتگی خود را از ماه ژانویه سال جاری تاکنون تجربه کرد، بعد از آنکه بخش تولید چین به پایین ترین سطح خود طی بیش از شش سال اخیر کاهش یافت و تقاضای مس از سوی بزرگترین مصرف کننده این فلز در دنیا مورد تهدید قرار گرفت.
به گزارش ماین نیوز، قیمت کلیه فلزات در بورس لندن اعم از مس، آلومینیوم و سرب کاهش یافت و به پایین ترین سطح طی دستکم پنج سال اخیر رسید. قیمت مس که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد، در این هفته 2.5 درصد کاهش یافت و برای هفتمین هفته پیاپی با افت مواجه شد. چین مصرف 40 درصد از کل مس تولیدی جهان و حدود 50 درصد از کل آلومینیوم تولیدی جهان را در اختیار دارد.

روبین بار، یک تحلیلگر در سوسیته جنراله در لندن گفت: اخباری که از چین می آید بهتر نشده است و این شوکهایی را به بازارها وارد می کند.

به گزارش بلومبرگ، قیمت مس تحویل سه ماهه در بورس فلزات لندن در ساعت 10:47 صبح 1.6 درصد کاهش یافته و به تنی 5035 دلار رسید. این فلز ششمین بار طی هفت روز اخیر با افت قیمت مواجه شد. همچنین قیمت مس در کمکس در نیویورک برای تحویل در ماه دسامبر با 1.3 درصد افت به هر پوند 2.2885 دلار رسید.
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب: 27002