گروه معادن ساير حوزه ها
 
خبر خوش برای بازار قلع
گروه معادن >ساير حوزه ها - شرکت پی تی تیما (PT Timah)، بزرگترین معدنکار قلع اندونزی موفق شد مجوز از سرگیری صادرات محصول خود را از دولت این کشور دریافت کند و به این ترتیب این شرکت خواهد توانست تا اوایل سپتامبر سال جاری نخست محموله صادراتی خود را به بازارهای هدف ارسال کند.
به گزارش ماین نیوز، صادرات شرکت دولتی پی تی تیما از اول آگوست سال جاری به دلیل اعمال قوانین جدید دولت اندونزی روی صادرات قلع متوقف شده بود.

یک مدیر ارشد در این شرکت به رویترز خبر داد که مشکل صادرات بزرگترین صادرکننده قلع اندونزی دستکم برای شش ماه آینده حل شده است.

وی در عین حال گفت که دیگر شرکتهای صادرکننده قلع در اندونزی هنوز نتوانسته اند مجوز صادرات را از دولت این کشور دریافت کنند.

در همین حال یک مقام دیگر در شرکت پی تی تیما نیز با اشاره به اینکه از اوایل سپتامبر سال جاری صادرات این شرکت از سر گرفته خواهد شد در عین حال اذعان کرد که قیمت ها باید مجددا به تنی 17 هزار دلار افزایش یابد تا صادرات انجام شود.

دولت اندونزی به منظور اجرای قوانین حفاظت از محیط زیست و مقابله با قاچاق قوانین سختگیرانه‌ای را روی صادرات قلع این کشور اعمال کرده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب: 26999