گروه معادن ساير حوزه ها
 
از بزرگترین معدن خاک نسوز ایران چه خبر؟
گروه معادن >ساير حوزه ها - تولید خاک نسوز در شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده که بهره بردار بزرگ معدن خاک نسوز کشور است در 9 ماهه امسال با رشد 27.98 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل بالغ بر یک میلیون و 919 هزار و 747 تن شد.
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، براساس تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده (حسابرسی نشده) ارزش فروش این شرکت نیز در ۹ ماهه امسال با افزایش ۲۸.۴۵ درصدی بالغ بر ۲۹.۶ میلیارد تومان شد.

سود هر سهم این شرکت پس از کسر مالیات نیز در ۹ ماهه امسال رشد ۲۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل تجربه کرد.

به گزارش ماین نیوز، شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده در سال ۱۳۷۹ با هدف تهیه و تولید انواع خاک نسوز موردنیاز صنایع مصرف کننده این خاک تاسیس شد.

به منظورگسترش و توسعه فعالیت، شرکت در سال ۱۳۸۰ کارخانه تولید مقره و سرامیکهای صنعتی آباده و در سال ۱۳۸۵ کارخانه چینی بهداشتی صدف آباده را در شهرک صنعتی احداث کرد و در سال ۱۳۸۳ معدن خاک نسوز استقلال ۲ را خریداری و بهره برداری کرد و در سال ۱۳۸۶ به منظور حفظ، تداوم و استمرار تولید محصولات باکیفیت مطابق با استانداردهای بین المللی مورد تقاضای مصرف کنندگان داخلی و خارجی مطالعات فوق تخصصی روی فرآیندهای فرآوری و آهن زدایی از خاک نسوز را انجام داد و با کسب نتایج مطلوب در سال ۱۳۸۶ عملیات احداث واحد فرآوری خاک نسوز در معدن استقلال را آغاز و مراحل تکمیل آن در حال اجرا است.

این شرکت در حال حاضر با بیش از ۹۰ کارخانه با تولیدات صنعتی از قبیل تولید کاشی (کف-دیوار-پرسلاین گرانیتی) تولید چینی (بهداشتی، آزمایشگاهی، مظروف) سرامیک، انگوب، عایقهای الکتریکی، الکتروسرامیکها، لعاب سازی، رنگ و گلوله های سرامیکی، مقره سازی، آجر و فرآورده های نسوز قرارداد تجاری دارد.

از معدن خاک نسوز استقلال آباده به عنوان بزرگترین معدن خاک نسوز ایران و خاورمیانه یاد می شود. میزان ذخیره قطعی این معدن بیش از ۳۰۰ میلیون تن محاسبه شده است و بیش از ۸۵ درصد خاک نسوز و صنعتی استان فارس هم اکنون از این معدن استخراج می شود.

این معدن به تنهایی ۹۵ درصد خاک موردنیاز ۱۵۰ کارخانه کاشی و سرامیک کشور را تامین می کند که با توجه به وجود بیشترین کارخانه های کاشی و سرامیک در استان یزد، اکثر خاک استخراجی و تولیدی به این استان ارسال می شود.

برداشت سالانه این معدن بین یک تا ۱.۵ میلیون تن است و پیش بینی می شود این معدن تا بیش از ۲۵۰ سال آینده قابل بهره برداری باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۹
کد مطلب: 2698