گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
کوماتسو جدیدترین قربانی رکود چین شد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - شرکت ژاپنی کوماتسو همانند تامین کنندگان صنعتی بزرگ دیگر این کشور هشدار داد درآمدش تحت تاثیر کندی چین که بر فروش تجهیزات ساخت و ساز تاثیر گذاشته است، افت خواهد کرد.
به گزارش ماین نیوز، کوماتسو که پس از کاترپیلار بزرگترین سازنده تجهیزات معدنی و ساخت و ساز در جهان به شمار می رود، همانند رقیب بزرگترش از کندی اقتصاد چین که بزرگترین خریدار مواد خام است، متضرر شده است.

این شرکت کاهش 14 درصدی سود در سه ماهه اول را گزارش کرد که مشابه نتایج هیتاچی – دومین سازنده بزرگ تجهیزات ساختمانی ژاپن – بود. هیتاچی هفته گذشته اعلام کرد سودش به دلیل ضعف بازار چین نیمی کاهش یافته است.

سازندگان تجهیزات در شرایطی که قیمتهای مس، سنگ آهن و زغال سنگ کاهش عمیقی پیدا کرده است، شاهد کاهش فروش دستگاههای حفاری بزرگتر و دامپتراکهای مورد استفاده شرکتهای معدنی بوده اند.

شرکت کوب استیل که تولیدکننده انواع محصولات از فلزات تا بیلهای مکانیکی است، اعلام کرد درآمدش در واحد ماشین آلات ساخت و ساز 48 درصد کاهش یافته است.

کاترپیلار هفته گذشته پیش بینی فروش کل سال خود را در پی قوی شدن ارزش دلار کاهش داد و اعلام کرد صنایع کاربر نهایی مهم همچنان ضعیف مانده اند. این شرکت پیش بینی کرد درآمدش در سال 2015 حدود 49 میلیارد دلار خواهد کرد که یک میلیارد کمتر از پیش بینی قبلی اش است.

کوماتسو میزان سود مورد پیش بینی برای سال مالی منتهی به مارس 2016 را تغییر نداد و 138 میلیارد ین برآورد کرد. این شرکت از یک سال قبل شروع به دادن هشدار درباره کاهش شدیدتر از میزان مورد انتظار فروش در چین کرده بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب: 26541