گروه معادن مس
 
انتقاد از انحصاری بودن صنعت مس
گروه معادن >مس - نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این شهرستان از لحاظ صنعتی موقعیت خاصی دارد، گفت: صنعت مس یکی از مهم ترین محورهای توسعه این شهرستان بوده که متاسفانه بیش از ۱۰ سال است که کنسانتره خام مس سونگون وارد کرمان می شود و در حالی که تمامی زحمات برای تولید آن به دوش شهرستان ورزقان است، سود آن عاید افراد دیگری می شود.
به گزارش ماین نیوز، الهوردی دهقانی با اشاره به اینکه متاسفانه صنعت در کشور به شکل انحصاری بوده و کلید آن در دست چندین نفر مشخص است، گفت: در بحث مس نیز متاسفانه این روند حاکم است و کسی جز شرکت مس ایران حق ورود به این عرصه چه در تولید و چه صادرات را ندارد و این امر، ضعف بزرگی به شمار می رود.

وی ادامه داد: باید در این راستا انحصار شکنی کنیم تا بخش خصوصی نیز وارد عرصه شود که امیدواریم علیرغم مخالف برخی ها، با توجه به مواقع نگری مسئولان این زمینه فراهم شود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا با اشاره به مشکلات مس سونگون گفت: برخی از تصمیماتی که در خصوص این کارخانه صورت گرفته تنها در حد کاغذ باقی مانده است که البته با توجه به استقلال مس سونگون آذربایجان از مس ایران به طور یقین می توان اختیار این کارخانه را به صورت استانی در دست گرفته و شاهد برخی تحولات در آن بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب: 26255
 
مرجع : خبرگزاری مهر