گروه صنایع معدنی
 
خبرنگار اعزامی ماین نیوز به آلمان گزارش می‌دهد:
بازدید از زیبای آسیایی در قلب لورکوزن در حاشیه متک و گیفا
گروه صنایع معدنی - تعدادی از بازدیدکنندگان از المپیک صنایع فلزی، ریخته‌گری و صنایع معدنی دنیا در کنار بازدید از این رویداد بزرگ با امکانات مناسب یکی از غول‌های صنایع شیمیایی دنیا یعنی شرکت بایر برای کارگرانش آشنا شدند.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی ماین نیوز به دوسلدورف آلمان، کارخانه بایر که در زمینه تولید محصولات شیمیایی و دارو فعالیت می‌کند و شهرت جهانی هم دارد بین شهرهای لورکوزن و کلن قرار دارد. در همین حال تعدادی از بازدیدکنندگان از نمایشگاه‌های متک و گیفا در سر راه خود برای رسیدن به نمایشگاه سری هم به محیط اطراف کارخانه بایر زدند.

نکته قابل توجه در محیط اطراف این کارخانه وجود پارک موسوم به پارک ژاپنی‌ها است که قدمتی بالغ بر 100 سال داشته و به محیطی برای تفریح 1.5 ساعت کارگران بایر تبدیل شده است.

کیوان قمری، لیدر یکی از تورهایی که برای بازدید از نمایشگاه‌های چهارگانه گیفا، متک، ترمپراسس و نیوکست به آلمان آمده است، در این باره به خبرنگار اعزامی ماین نیوز به آلمان اظهار کرد: در سر راه رفتن به سمت نمایشگاه به اینجا یعنی پارک ژاپنی‌ها آمده‌ایم. کارگران بایر بعد از ظهرها از ساعت 12:30 تا 14 به مدت 1.5 ساعت در این پارک حضور داشته و استراحت می‌کنند تا بتوانند در ادامه روز بهتر کار کنند.

وی با اشاره به اینکه این پارک در سال 1912 میلادی ساخته شده و دو سال ساخت آن به طول انجامیده است، اضافه کرد: این پارک از نظر آب و هوا شرایط بسیار خوبی دارد و باعث ارتقای بهره‌وری کارکنان بایر شده است. براساس یک تحقیق انجام شده 18 سال پیش مشخص شد که کارگران شب کار بایر به مراتب روحیه خراب‌تری نسبت به کارگران صبح کار این شرکت دارند و کارگران صبح کار به دلیل استفاده از پارک ژاپنی‌ها در منازل خود پدران آرامتری هستند و این پارک در کاهش خشونت‌های خانوادگی در خانواده کارگران بایر بسیار موثر واقع شده است.

قمری با بیان اینکه در این پارک همانطور که از آن مشخص است از درختچه‌های آسیای جنوب شرقی و ژاپن که به آب و هوای اروپا نیز عادت دارند استفاده شده است، عنوان کرد: از این پارک علاوه بر حدود 2 هزار کارگر شرکت بایر، توریست‌ها و حتی عروس و دامادها نیز بسیار زیاد استفاده می‌کنند و ورود به آن نیز رایگان بوده و از ساعت هشت صبح تا هشت شب امکانپذیر است و تنها فعالیت ممنوع در آن نیز شکستن درختان و چیدن گل‌ها است.

او وسعت این پارک را بالغ بر 15 هزار مترمربع عنوان کرد و گفت: این کارخانه در 10 کیلومتری شهر کلن و بین کلن و لورکوزن قرار گرفته است. ضمن اینکه شرکت بایر یکی از معروفترین شرکت‌های جهان در زمینه تولید محصولات شیمیایی، دارو، سموم دفع آفات نباتی و ... است.

گزارش از علیرضا جعفری‌نژاد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب: 25473