گروه صنایع معدنی
 
خبرنگار اعزامی ماین نیوز به آلمان گزارش می‌دهد:
حضور علی‌اصغر حاجی بابا در گیفا ۲۰۱۵
نگاهی به خدمات بنیانگذار صنایع ریخته‌گری و فروآلیاژ کشور
گروه صنایع معدنی - علی اصغر حاجی بابا، کارآفرین پیشکسوت و بنیانگذار صنایع ریخته‌گری و فروآلیاژ کشور در نمایشگاه گیفا 2015 حضور یافت.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی ماین نیوز به دوسلدورف آلمان، علی اصغر حاجی بابا از چهره های شناخته شده و قدیمی صنعت کشور محسوب می‌شود که خدمات زیادی را به کشور در حوزه‌های مختلف تولید و صنعت ارائه کرده است.

وی مدت چهار سال عضو شورای مشورتی وزیر صنایع و معادن وقت در دولت اصلاحات بوده است.

از جمله مهمترین خدمات و فعالیت‌های وی می‌توان به تاسيس نخستین كارخانه توليد فروسيليسيم در استان سمنان، نخستين كارخانه ريخته‌گري در ايران، نخستين مصرف‌كننده آهن قراضه و تبديل آن به چدن خاكستري در كارخانه پارس متال و راه‌اندازي نخستين كوره ذوب الكتريكي القايي و بهره‌برداري آن در كشور اشاره کرد.

او در سال 1342 شرکت پارس متال و در سال 1348 شرکت شوفاژ کار را تاسیس کرد و در اسفند 1357 نیز به عضویت در هیات مدیره شرکت ایران ناسیونال درآمد. وی در سال 1361 نیز شرکت‌های فروسیلیس ایران، قالب‌سازی ایران مدل و رزیتان را تاسیس کرد.

به گزارش ماین نیوز، دو شرکت فروسیلیس ایران و صنایع فروآلیاژ ایران جزو چهار شرکتی هستند که به نمایندگی از ایران در نمایشگاه گیفا 2015 غرفه داشته و حضور رسمی دارند و هر دو شرکت نیز حیات و فعالیت‌های خود را مدیون علی اصغر حاجی بابا می‌دانند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۶
کد مطلب: 25383
 
۱ نظر
 


سپیده
زنده باد (2204)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۳:۴۵:۲۲