گروه معادن مس
 
گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد:
احتمال سقوط مس تا ۵۲۰۰ دلار
گروه معادن >مس - گلدمن ساکس معتقد است تقویت دلار، کاهش هزینه‌ تولید و افزایش میزان تولید در کنار کاهش تقاضا در چین می‌تواند طی 12 ماه آتی قیمت مس را به سطوح 5000 دلاری در هر تن کاهش دهد.
به گزارش ماین نیوز، گلدمن ساکس معتقد است تقویت دلار، کاهش هزینه‌ تولید و افزایش میزان تولید در کنار کاهش تقاضا در چین می‌تواند طی 12 ماه آتی قیمت مس را به سطوح 5000 دلاری در هر تن کاهش دهد.

در سمینار بازار مس آمریکا که در نیویورک برگزار شد گلدمن ساکس اعلام کرد براساس چشم‌انداز یک ساله قیمت مس می‌تواند به سطح 5200 دلار در هر تن کاهش پیدا‌ کند که کمترین سطح قیمت پیش‌بینی شده در میان تمام بانک‌های سرمایه‌گذاری است.

این بانک‌ پیش‌بینی کرده است دلار در بلندمدت به روند تقویت خود ادامه خواهد؛ به طوری که تا پایان سال 2017 نسبت به سبد اررزهای کشورهای G7 رقمی در حدود 20 درصد تقویت شود همچنین گلدمن ساکس پیش‌بینی کرده است که هزینه‌های تولید مس در حدود 15 درصد کاهش خواهد یافت.

مکس لیتون تحلیل‌گر گلدمن ساکس در جریان این سمینار اعلام کرده است هر کدام از عوامل یاده شده به تنهایی می‌تواند قیمت مس را به سطح کانال 5000 دلاری در هر تن کاهش دهد.

قیمت مس در جریان آخرین معاملات انجام شده در بازار فلزات لندن در 5912 دلار در هر تن معامله شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب: 25300