گروه معادن مس
 
مس سوار بر سرسره ارزانی
گروه معادن >مس - از نگاه فعالان بازار فلزات، علت کاهش قیمت فلز مس را می‌توان به کاهش مصرف و سرمایه‌گذاری در این حوزه مرتبط دانست.
به گزارش ماین نیوز، بررسی‌ وضعیت قیمت‌های فلزات پایه در یک ماه اخیر نشان می‌دهد که قیمت فلزات پایه روزهای پر نوسانی را پشت سر گذاشته‌اند. در میان این فلزات، فلز مس با کاهش حدود هفت درصدی مواجه شده و در این مدت از 6437 دلار در هر تن به 5989 دلار در هر تن رسیده است.

در همین راستا محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن‌فروشان گفت:علت کاهش مس را می‌توان صادرات کم به کشورهای اروپایی و آسیایی، کاهش مصرف داخلی در بازار و کم شدن سرمایه‌گذاری در این حوزه اشاره کرد.

او ادامه داد: کشور شیلی بیشترین تولید مس را در جهان دارد که به کشورهای زیادی صادر می‌کند و کشورهای دیگر این نیاز را دارند که از این فلز استفاده کنند. استفاده فلز مس در حوزه‌های الکترونیکی هم باعث شده است که کشورهای دیگر جهان از این فلز استفاده زیادی داشته باشند.

او در مورد تاثیرات مذاکرات هسته‌ای بر قیمت مس نیز گفت: در شرایط فعلی به دلیل تحریم‌ها صادرات و واردات ما کم شده ولی اگر ما به توافق برسیم راه صادرات و واردات باز خواهد شد و این به نفع ماست.

آزاد در مورد پیش‌بینی قیمت فولاد در آینده دراز مدت هم عنوان کرد: به طور کلی قیمت فلزات پایه و مس در دراز مدت افت نخواهند کرد و شاهد افزایش قیمت‌ آنها خواهیم بود.

در همین مورد بهادر احرامیان، مدیرعامل شرکت فولاد یزد نیز درباره علت کاهش قیمت فلزات پایه و مس توضیحاتی داد و گفت: علت کاهش قیمت مس را می‌توان کم شدن تقاضای بازار جهانی و به خصوص کاهش تقاضای کشور چین دانست.

احرامیان هم در مورد تاثیر مذاکرات هسته‌ای بر قیمت مس بیان کرد: توافق مذاکرات لوزان در قیمت مس و کلاً فلزات پایه به هیچ وجه تاثیری نداشته است.

او در مورد پیش‌بینی قیمت فلز مس در آینده خاطرنشان کرد: به هر صورت باز شاهد نوسان قیمت در فلز مس خواهیم بود و روند ملایم و رو به پایینی در قیمت فلز مس و دیگر فلزات پایه خواهیم داشت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 25212