گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان تهديد كرد:
یا افزایش قیمت یا تعطیلی
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن صنفی کارخانجات سیمان با بیان اینکه درخواست رسمی افزایش قیمت سیمان تا 25 خرداد ماه به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود، گفت: در صورت عدم موافقت با افزایش قیمت سیمان، وزیر صنعت خود باید پاسخگوی تعطیلی واحدهای تولیدی در این بخش باشد.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان در واکنش به اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه افزایش قیمت سیمان توجیه اقتصادی ندارد، افزود: اگر آقای وزیر ما را به وفق یافتن با شرایط جهانی تولید دعوت می کنند، خودشان هم باید مانند دنیا در مقوله قیمت گذاری وارد نشوند.

وی اظهار کرد: اینکه در تمام دنیا نرخ سوخت و حامل های انرژی بالاست کاملا درست است، ولی در همین کشورها نظام عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت یک کالا در بازار است، نه یک وزیر و یا مسئول دولتی.

شیخان ادامه داد: چگونه می توان قیمت ها را تغییر نداد در حالی که دولت از ابتدای سال جاری با بالا بردن نرخ دستمزد، برق و حامل های انرژی عملا زمینه افزایش قیمت کالاهای تولید شده را فراهم آورده است.

او افزود: درخواست افزایش قیمت 22 درصدی سیمان نه برای بالابردن حاشیه سود تولیدکنندگان بلکه برای سرپا نگه داشتن واحدهای تولیدی در این بخش است، چون در صورت تعطیلی آنها جمعیت زیادی به ویژه در شهرهای مرزی و مناطق محروم بیکار خواهند شد.

وی ادامه داد: اینکه آقای وزیر با درخواست افزایش قیمت سیمان مخالفت می کنند، به معنی این است که در صورت غیر فعال شدن تعداد زیادی از واحدهای تولیدی، ایشان مسئول پاسخگویی این تعطیلی ها هستند.

شیخان اظهار امیدواری کرد که امسال نیز همانند سال گذشته در تاریخ 31 خردادماه سال جاری، نرخ های جدید سیمان اعلام و اجرائی شود.

دبیر انجمن صنفی کارخانجات سیمان در پاسخ به این پرسش که چرا واحدهای صنفی تولید کننده سیمان هزینه های خود را با افزایش بهره وری کاهش نمی دهند، گفت: یکی از راه های پایین آوردن هزینه های تولید سیمان، تعدیل نیرو است.

وی افزود: به طور متوسط در هر واحد تولیدی سیمان نزدیک به 500 نفر کار می کنند در حالی که این رقم در کارخانجات مشابه دنیا 180 نفر است و چنانچه بخواهیم با تعدیل نیرو هزینه هایمان را کم کنیم، عملا به وضعیت بد اشتغال در کشور دامن زده ایم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 24901
 
مرجع : خبرگزاري آنا